Pamatovák.czVás naučí.
 
Otázka:  
Odpověď:  
Zbývá 0 otázek
start zkoušení kam kliknout
Správně: 0 Špatně:  0

ukazatel úspěšnosti
 
 

Lekce angličtiny obsahující výraz rys, aspekt, rysy obličeje, obličej, tvář Obsah zvolené lekce:


Našli jste v lekci chybu? Popište ji prosím: a klikněte na nahlásit.
   
nahrát lekci klikněte sem
smazat
prohodit otázku a odpověď
 

Výrazy podobné pojmu rys, aspekt, rysy obličeje, obličej, tvář

obličej, tvář anglicky, smutný obličej anglicky, obličej, tvář synonyma, vzezření, vzhled, obličej synonyma, rys, znak synonyma, dělat se, tvářit se, hrát synonyma, rys synonyma, aspekt, ohled synonyma,


Česká slovní zásobanáhodná lekce českých synonym
+Synonyma 1
+Synonyma 2
+Synonyma 3
+Synonyma 4
+Synonyma 5
+Synonyma 6
+Synonyma 7
+Synonyma 8
+Synonyma 9
+Synonyma 10
+Synonyma 11
+Synonyma 12
+Brněnský hantec
Angličtinanáhodná lekce angličtiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Pokročilí
+Velmi pokročilí
+Obchodní angličtina
+Tématická slovíčka
+Minimum na cesty
Němčinanáhodná lekce němčiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Obchodní němčina
+Minimum na cesty
Francouzštinanáhodná lekce francouzštiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Obchodní franc.
+Minimum na cesty
Španělštinanáhodná lekce španělštiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Minimum na cesty
Zeměpisnáhodná lekce zaměpisu
+Hlavní města
+Státy EU
+Rekordy
Literaturanáhodná lekce literatury
+Česká
+Světová
Ostatní předmětynáhodná lekce z kategorie ostatních předmětů
+Fyzika
+Chemie
Všeobecný přehlednáhodná lekce všeobecného přehledu
+Zkratky
+Vynálezy
+Citáty


Napište nám svůj názor na stránky nebo námět na zlepšení. Děkujeme.Použití pojmu rys, aspekt, rysy obličeje, obličej, tvář ve větách.

Pan Berka postřehl v jejím obličeji překrásný, jímavý rys roztoužení. Nebyl nápadně vysoký, jeho tvář měla pozoruhodné, nikoli však nápadně hezké rysy. Tamhle přichází Gregson s výrazem škodolibé blaženosti v každém rysu své tváře. Na druhém konci verandy vykukoval mezi zábradlím uhlově černý, kníratý a nesmírně zvědavý obličej. Její zubožený obličej s orlím nosem výmluvně nasvědčoval, že prožila nedávno nějakou tragédii. Záhada začínala tedy nabývat určitějších rysů, jakmile se mha zvedla a odhalila některé aktéry. Nikdy v životě jsem neviděl rysy tak hluboce poznamenané veškerou myslitelnou bestialitou a krutostí. Základním rysem našeho zákonodárství je stále ještě všude stará zásada římská, že na př. Byl to drobný mužík s drátovitými vlasy, bledým, ostře řezaným obličejem a nervózními pohyby. Vězeň k nám ležel obrácen obličejem, ponořen do hlubokého spánku, a pomalu těžce oddechoval. Když mi dovyprávěla až sem, vyskočila náhle ze židle, obličej zrůzněný úžasem i strachem. Táž vysoká lesklá lebka, vroubená týmž věnečkem zrzavých vlasů, týž bezkrevný obličej. Sundal si brýle a jeho obličej s vlhkýma tmavýma očima připomínal hlavu černého retrievera. Jestliže tedy lidské rysy prozrazovaly neřesti nejhoršího druhu, byly to jistě rysy Enocha J. Okno bylo otevřené a zřetelně spatřila jeho obličej, který prý byl strašlivě rozrušený. Ležela před ním obličejem dolů, se vztaženými pažemi, jako před oltářem nějakého boha. Obličej byl výstřelem rozbitý natolik, že podle něho už toho padoucha nikdy nikdo nepozná. Více jsou zastoupeni mladí, vzdělanější muži, což je typický rys pro obdobná šetření. Ostatní přihlížející se trošku styděli, až na ony dvě stařeny s dřevěnými obličeji. Zdálo se mi, jako bych pozoroval v bledém obličeji komorníkově některé známky vzrušení. Dvéře se tichúnko otvírají a do nich vstupuje mladinké děvče, jasného čela i obličeje. Celý jeho způsob života byl vepsán v jeho těžkopádných rysech a obřadném vystupování. Sluhové, kroužek vlídných hnědých obličejů, se tlačili kolem něj a nabízeli mu dárky. Přišly nové dvě jedna mladá, svěžího obličeje, s žbánem, druhá starší se škopkem. Takové nenadálé setkání rozsvítí obličej jako oltář a odžene mraky nejrouhavější. Naši inteligenci tedy, což jest naše duševní krása, prozrazuje výraz našeho obličeje. Vyvalenýma očima, jejichž bělma se odrážela od černého obličeje, zašilhal po dívce. Kat pootevřel oči a tím hrůzný dříve obličej výraz hlubokého smutku na se přijal. Pozvedl její obličej ke svému, aby ji políbil, a překvapeně zjistil, že je uplakaná. Držela světlo nad hlavou, nakláněla obličej kupředu a zvědavě si nás prohlížela.


Pro zajímavost:

výraz tváře synonyma,
obličej synonyma,
znak, hledisko, ohled, rys synonyma,
aspekt synonyma,
rozbít obličej synonyma,
tvářnost synonyma,
tvář, tvářnost, vzhled synonyma,