Pamatovák.czVás naučí.
 
Otázka:  
Odpověď:  
Zbývá 0 otázek
start zkoušení kam kliknout
Správně: 0 Špatně:  0

ukazatel úspěšnosti
 
 

Lekce českých synonym obsahující výraz břitký, mrazivý, pronikavý, zuřivý, řezavý, trpký, jasný, hrubý, prudký, pichlavý, zřetelný, drsný, pálivý, špičatý, peprný, pikantní Obsah zvolené lekce:


Našli jste v lekci chybu? Popište ji prosím: a klikněte na nahlásit.
   
nahrát lekci klikněte sem
smazat
prohodit otázku a odpověď
 

Výrazy podobné pojmu břitký, mrazivý, pronikavý, zuřivý, řezavý, trpký, jasný, hrubý, prudký, pichlavý, zřetelný, drsný, pálivý, špičatý, peprný, pikantní


Česká slovní zásobanáhodná lekce českých synonym
+Synonyma 1
+Synonyma 2
+Synonyma 3
+Synonyma 4
+Synonyma 5
+Synonyma 6
+Synonyma 7
+Synonyma 8
+Synonyma 9
+Synonyma 10
+Synonyma 11
+Synonyma 12
+Brněnský hantec
Angličtinanáhodná lekce angličtiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Pokročilí
+Velmi pokročilí
+Obchodní angličtina
+Tématická slovíčka
+Minimum na cesty
Němčinanáhodná lekce němčiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Obchodní němčina
+Minimum na cesty
Francouzštinanáhodná lekce francouzštiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Obchodní franc.
+Minimum na cesty
Španělštinanáhodná lekce španělštiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Minimum na cesty
Zeměpisnáhodná lekce zaměpisu
+Hlavní města
+Státy EU
+Rekordy
Literaturanáhodná lekce literatury
+Česká
+Světová
Ostatní předmětynáhodná lekce z kategorie ostatních předmětů
+Fyzika
+Chemie
Všeobecný přehlednáhodná lekce všeobecného přehledu
+Zkratky
+Vynálezy
+Citáty


Napište nám svůj názor na stránky nebo námět na zlepšení. Děkujeme.Použití pojmu břitký, mrazivý, pronikavý, zuřivý, řezavý, trpký, jasný, hrubý, prudký, pichlavý, zřetelný, drsný, pálivý, špičatý, peprný, pikantní ve větách.

Projel jím prudký, mrazivý pocit zklamání. Ten je drsný, řekne hrubost jen to šlehne. Jasnovidec pokrčil špičatými rameny. Úplně jasná a zřetelná. Jasná pleť, živé oko, souměrnost postavy, grácie pohybů, vše odpíralo posněženým skráním zajímavým kontrastem. Děvčata zbavují se své rozptýlenosti, prázdného snilství, chlapci odvykají jisté vrozené hrubosti a panovačnosti. Plamínek života jejího zhasl, jako zhasíná pomalu dohořívající kahánek, v němž palivo vše stráveno. Vznikající teplo je odváděno chladicí vodou, která proudí kolem palivových proutků do parogenerátorů. Nepociťovali ho sice sami uvnitř lodi nijak, ale jemné přístroje zaznamenávaly zuřivé nápory výbojů. Taková jsou hlavní fakta tohoto případu, zbavená veškerých dohadů a vyložená s maximální jasností. Starý Záveský otevřel okno po světnici ozývala se tichá modlitba, přetrhovaná pronikavým štkáním. Vlčák byl venku, zuřivě štěkal, a když zpozoroval svého pána, projevoval ještě větší vzrušení. Při dlouhodobém užívání se tyto komplikace léčby projeví samozřejmě zřetelněji a nebezpečněji. Od jasné tváře splývaly zlaté paprsky přes zarůžovělé oblakové roucho až k zlatému lemování. Pronikavý zápach kreozotu zřejmě předčil všechny ostatní pachy, které ho eventuálně mohly mást. Arthur koktal zuřivostí a nedokázal ze sebe vypravit souvislou větu, natožpak říct něco trefného. Každý sloupec musí mít jasné pojmenování, jinak zapomenete, jaké údaje vlastně jsou ve sloupci. Pronikavě zazářila třínohá věž chapmanského majáku, postaveného na ploché bažinaté půdě. Soudní ohledání nevneslo do případu jasno a bylo odloženo pro nedostatek průkazného materiálu. Sluhova výpověď byla jednoduchá a jasná a on sám působil přesvědčivým a upřímným dojmem. Tyto předměty vyžadují jasné porozumění a následné opakování praktickým používáním. Okno bylo otevřené a zřetelně spatřila jeho obličej, který prý byl strašlivě rozrušený. Když prudký vítr rozežene cáry mraků, na horách se zableskne bělostná sněhová pokrývka. Jeho zachmuřená tvář však jasně prozrazovala, že na něho McMurdova slova neudělala dojem. Existuje však zřetelné riziko přenosu jiných pohlavně přenosných nemocí kapavky, syfilis. Po hrubém štěrku objíždíme jezero Rakas tal, jezero negativní energie, jezero temných sil. Jsou některé body, ve kterýchž potřebujeme ještě více jasna, ale také to bude zjednáno. Dvéře se tichúnko otvírají a do nich vstupuje mladinké děvče, jasného čela i obličeje. Pronikavě zahvízdl a nějaký pouliční otrapa k nám přijel s kočárem a otevřel dvířka. Ve Lvově, kdež zdržela se několik dní, proniknul náladu její poněkud jasnější paprsek.


Pro zajímavost:

rvavý, divoký, prudký synonyma,
ledově studený, mrazivý synonyma,
prudký, čiperný, bystrý synonyma,
pronikavý synonyma,
prudký, prchlivý, vznětlivý synonyma,
zřetelný synonyma,
mrazivý, lhostejný, chladný synonyma,