Pamatovák.czVás naučí.
 
Otázka:  
Odpověď:  
Zbývá 0 otázek
start zkoušení kam kliknout
Správně: 0 Špatně:  0

ukazatel úspěšnosti
 
 

Lekce českých synonym obsahující výraz děsný, hrozivý, ohromný, strašlivý, příšerný, hrůzný, zlý, strašný, děsivý, odporný, obrovský Obsah zvolené lekce:


Našli jste v lekci chybu? Popište ji prosím: a klikněte na nahlásit.
   
nahrát lekci klikněte sem
smazat
prohodit otázku a odpověď
 

Výrazy podobné pojmu děsný, hrozivý, ohromný, strašlivý, příšerný, hrůzný, zlý, strašný, děsivý, odporný, obrovský

strašný synonyma, nenávistný, zlomyslný, zlý synonyma, ohromný synonyma, čert, Satan, zlý duch, démon synonyma, odporný synonyma, protivný, odporný synonyma, zlý, zlovolný synonyma, hrozivý synonyma,


Česká slovní zásobanáhodná lekce českých synonym
+Synonyma 1
+Synonyma 2
+Synonyma 3
+Synonyma 4
+Synonyma 5
+Synonyma 6
+Synonyma 7
+Synonyma 8
+Synonyma 9
+Synonyma 10
+Synonyma 11
+Synonyma 12
+Brněnský hantec
Angličtinanáhodná lekce angličtiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Pokročilí
+Velmi pokročilí
+Obchodní angličtina
+Tématická slovíčka
+Minimum na cesty
Němčinanáhodná lekce němčiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Obchodní němčina
+Minimum na cesty
Francouzštinanáhodná lekce francouzštiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Obchodní franc.
+Minimum na cesty
Španělštinanáhodná lekce španělštiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Minimum na cesty
Zeměpisnáhodná lekce zaměpisu
+Hlavní města
+Státy EU
+Rekordy
Literaturanáhodná lekce literatury
+Česká
+Světová
Ostatní předmětynáhodná lekce z kategorie ostatních předmětů
+Fyzika
+Chemie
Všeobecný přehlednáhodná lekce všeobecného přehledu
+Zkratky
+Vynálezy
+Citáty


Napište nám svůj názor na stránky nebo námět na zlepšení. Děkujeme.Použití pojmu děsný, hrozivý, ohromný, strašlivý, příšerný, hrůzný, zlý, strašný, děsivý, odporný, obrovský ve větách.

Strašně se milovali, viď? V našich rodech byly ohromné lásky. Její pláč zní z hrobu všeho, strašný jekot hrůzný kvil. Děsný potvory, tyhle lodi, a strašně velký. Stavba hradu toho, a obzvláště kulaté věže, jest zcela přiměřena rozmnožiti tichou hrůznost krajiny. Strašně ho zarmoutilo, když náhle zesnula v důsledku požití vody otrávené mršinou chcíplé lišky. Rychlost tohoto letu naplňovala poznovu hrůzou ty, kteří z toho vyvozovali následky tím strašnější. Lodičky, ptáci, velocipédy, tenis, kopaná, vše se střídalo přede mnou jako na ohromném jevišti. Viděli jeho schýlenou hlavu s přilehlýma ušima, obnažený špičák a mohutnou, strašlivou pracku. Baldwin musel nabízenou ruku přijmout, neboť strašlivý šéf z něho nespouštěl zlověstné oči. Mezi černým mračnem bílé skví se pruhy, co na příkrově, hrůzněji vyvyšujíc hloubi mračen. Vichr plápolal bílým rouchem jejím, a strašnou přísahu zanášela bouře daleko se rtů jejích. Nemá však smysl zdlouhavě zde toto téma rozebírat, protože je to skutečně strašně složité. Náhlý, děsivý, kdy se v Černém moři potápěly lodi a tisíce svázaných, zatížených lidí. Nechutná, odporná medicína mu sotva stačila sklouznout do žaludku a už polykal další dávku. Okno bylo otevřené a zřetelně spatřila jeho obličej, který prý byl strašlivě rozrušený. Kdybych měl otce spatřit při jednom z těch strašných záchvatů, určitě bych to nepřežil. Slabá záře z Marvinových očí vrhala sotva patrné rudé stíny na ohromnou vorvaní mršinu. Jeho neviditelnost a tajuplnost, s jakou byl spojen, činila organisaci tu dvojnásob strašlivou. Nikdy ho ale nepřestala trápit ta strašlivá spousta věcí, o kterých nemají ani tušení. Při pohledu na tu tvář prý dokonce několik lidí omdlelo, tak příšerně prý působila. Ohromné stíny cikánů pohybovaly se po rudojasných stěnách a po vysokém stropu jeskyně. Ohromná plocha písku po odlivu moře hnědozlatá s velikými zrcadly zlatě svítící vody. Objevila se širokoúhlá hvězdná scenérie s jediným ohromným sluncem přímo před nimi. Zlostí tedy nadchnuli tvář mou pekelným dechem, a ta mi zlým povětřím celá zčernala. To byste nevěřili, jak je hrozivě obrovitánsky velký, že z toho zůstává rozum stát. Posléze nadešel ten strašný den, kdy nebylo už možno tajit před manželem skutečnost. Zaklínám Tě pro Boha, přijeď co nejrychleji, zhynu ze strachu, strašně jsem seslabena. Pohled na korpulentní dámu v domácím úboru bez šněrovačky bývá mnohdy až odporný. Kat pootevřel oči a tím hrůzný dříve obličej výraz hlubokého smutku na se přijal. Stanul před námi nečekaně a na tom liduprázdném místě působil chmurně a hrozivě.


Pro zajímavost:

zlý synonyma,
ďábel, zlý duch synonyma,
hrůzný synonyma,
špatný, temný, zlý, tmavý synonyma,
děsivý, strašlivý, úděsný anglicky,
obrovský, ohromný anglicky,
hrozný, strašný anglicky,