Pamatovák.czVás naučí.
 
Otázka:  
Odpověď:  
Zbývá 0 otázek
start zkoušení kam kliknout
Správně: 0 Špatně:  0

ukazatel úspěšnosti
 
 

Lekce českých synonym obsahující výraz družný, přívětivý, laskavý, společenský, upřímný, bodrý, vlídný, dobromyslný Obsah zvolené lekce:


Našli jste v lekci chybu? Popište ji prosím: a klikněte na nahlásit.
   
nahrát lekci klikněte sem
smazat
prohodit otázku a odpověď
 

Výrazy podobné pojmu družný, přívětivý, laskavý, společenský, upřímný, bodrý, vlídný, dobromyslný


Česká slovní zásobanáhodná lekce českých synonym
+Synonyma 1
+Synonyma 2
+Synonyma 3
+Synonyma 4
+Synonyma 5
+Synonyma 6
+Synonyma 7
+Synonyma 8
+Synonyma 9
+Synonyma 10
+Synonyma 11
+Synonyma 12
+Brněnský hantec
Angličtinanáhodná lekce angličtiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Pokročilí
+Velmi pokročilí
+Obchodní angličtina
+Tématická slovíčka
+Minimum na cesty
Němčinanáhodná lekce němčiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Obchodní němčina
+Minimum na cesty
Francouzštinanáhodná lekce francouzštiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Obchodní franc.
+Minimum na cesty
Španělštinanáhodná lekce španělštiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Minimum na cesty
Zeměpisnáhodná lekce zaměpisu
+Hlavní města
+Státy EU
+Rekordy
Literaturanáhodná lekce literatury
+Česká
+Světová
Ostatní předmětynáhodná lekce z kategorie ostatních předmětů
+Fyzika
+Chemie
Všeobecný přehlednáhodná lekce všeobecného přehledu
+Zkratky
+Vynálezy
+Citáty


Napište nám svůj názor na stránky nebo námět na zlepšení. Děkujeme.Použití pojmu družný, přívětivý, laskavý, společenský, upřímný, bodrý, vlídný, dobromyslný ve větách.

Od toho dne byla Kazimíra vlídnější a zvlášť laskava byla k Jutě. Jejich ideálem byla beztřídní společnost, kreativita, upřímnost, spontaneita, prostota, idividualita, svoboda a láska. Laskavost tedy znamená projevovat vůči mládeži pozornost a náklonnost a současně vyžadovat dodržování pravidel. Projevoval nějaké známky duševního rozrušení? Podívejte, slečno Westburyová, mluvte s námi naprosto upřímně. Ušlechtilá její horlivosť a jemný ton povzbuzovaly účinně mysl všech tehdejších upřímných vlastenců. Laskavé čtenáře bude zajisté zajímati svrchu zmíněné obhájení nezapomenutelného Karla Havlíčka. Dobrunka byla děvče poslušné, pracovité, přívětivé a rozumné, zkrátka děvče nadobyčej dobré. Mezi zámožnějšími gruntovníky byl zde Bartoš, muž vážený, dobrý hospodář a soused upřímný. Sama jsouc horlivá a upřímná Slovanka, těžce nesla bolestný tento rozkol ve vzájemném smýšlení. Postupně se tyto svatyně stávají i místem společenských setkání, svého druhu uzavřenými kluby. Potřeba reagovat na aktuální společenskou situaci vyžaduje hodně osobní a společenské aktivity. Tu se najednou rozhrnou záclony u postele, a před Mariškou stojí přívětivá tvář babiččina. Dojděte nyní laskavě dolů, a přineste malého jezevčíka, kterýž tak dlouho již jest nemocen. Sluhova výpověď byla jednoduchá a jasná a on sám působil přesvědčivým a upřímným dojmem. Chvílemi jí přelítl po buclaté, přívětivé tváři mráček a z úst vycházelo tiché láni. Byl to pán ve středních letech, kulaťoučký a vlídný, znalec a milovník místního folklóru. Těžko sice, ale upřímně slíbil to vysvoboditelkyni své, ačkoli nevěděl, co matce řekne. Radostné jásání lidu a laskavé objetí drahé milenky vyjasnilo ale brzy smutnou jeho tvář. Paní, cítíc se poctěnou, že s ní pan farář rozpráví, velmi přívětivě mu odpovídala. Přijmětež srdečné díky, drahá sestro, za laskavé dovolení s vámi písemně se smlouvati. Společenské řády se uvolňovaly vždy více každý hleděl se zachrániti na vlastní pěst. Sluhové, kroužek vlídných hnědých obličejů, se tlačili kolem něj a nabízeli mu dárky. Přívětivým usmáním a pokynutím hlavy děkovala ona a tím srdce jejich k sobě naklonila. Byl to docela přívětivý pokoj, jasně osvětlený lampou a s plápolajícím ohněm v krbu. Přiznávám se upřímně, že jsem soudil, že Stangerson byl zapředen do smrti Drebberovy. Jelikož nemá možnost přímého spojení, uchýlí se k společenské rubrice v novinách. Bydlím v myslivně ve společnosti bodrých lidí, Kolem myslivny na hodinu cesty samý les. Po takovém laskavém přivítání odešla zase baba, provázena velkým černým kocourem. Přitáhněte si prosím židli k ohni a povězte mi laskavě podrobnosti vašeho případu. Zřízení komunistické je vůbec nejpříznivější společenské zařízení pro ženu.


Pro zajímavost:

přátelský, společenský synonyma,
společenský synonyma,
šťastný, vlídný synonyma,
společenský oblek synonyma,
dobromyslný synonyma,
přívětivý synonyma,
milý, laskavý francouzsky,