Pamatovák.czVás naučí.
 
Otázka:  
Odpověď:  
Zbývá 0 otázek
start zkoušení kam kliknout
Správně: 0 Špatně:  0

ukazatel úspěšnosti
 
 

Lekce českých synonym obsahující výraz hodný, laskavý, zdvořilý, přátelský, dobrotivý, šlechetný, jemný, příznivý, milý, něžný, přívětivý Obsah zvolené lekce:


Našli jste v lekci chybu? Popište ji prosím: a klikněte na nahlásit.
   
nahrát lekci klikněte sem
smazat
prohodit otázku a odpověď
 

Výrazy podobné pojmu hodný, laskavý, zdvořilý, přátelský, dobrotivý, šlechetný, jemný, příznivý, milý, něžný, přívětivý


Česká slovní zásobanáhodná lekce českých synonym
+Synonyma 1
+Synonyma 2
+Synonyma 3
+Synonyma 4
+Synonyma 5
+Synonyma 6
+Synonyma 7
+Synonyma 8
+Synonyma 9
+Synonyma 10
+Synonyma 11
+Synonyma 12
+Brněnský hantec
Angličtinanáhodná lekce angličtiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Pokročilí
+Velmi pokročilí
+Obchodní angličtina
+Tématická slovíčka
+Minimum na cesty
Němčinanáhodná lekce němčiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Obchodní němčina
+Minimum na cesty
Francouzštinanáhodná lekce francouzštiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Obchodní franc.
+Minimum na cesty
Španělštinanáhodná lekce španělštiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Minimum na cesty
Zeměpisnáhodná lekce zaměpisu
+Hlavní města
+Státy EU
+Rekordy
Literaturanáhodná lekce literatury
+Česká
+Světová
Ostatní předmětynáhodná lekce z kategorie ostatních předmětů
+Fyzika
+Chemie
Všeobecný přehlednáhodná lekce všeobecného přehledu
+Zkratky
+Vynálezy
+Citáty


Napište nám svůj názor na stránky nebo námět na zlepšení. Děkujeme.Použití pojmu hodný, laskavý, zdvořilý, přátelský, dobrotivý, šlechetný, jemný, příznivý, milý, něžný, přívětivý ve větách.

Návštěvy konvenční jsou ty, kterými se udržují přátelské styky mezi známými milými osobami. Vane z nich neskonale něžná, dětinnou láskou oplývající mysl stejně horoucně milované dceři. Radostné jásání lidu a laskavé objetí drahé milenky vyjasnilo ale brzy smutnou jeho tvář. Nelze přinutiti je k lásce, ale je možno učiniti mu předmět milování hodným. Milerádi přijali návrh štědrého hostitele a po přátelsku s ním táhli. Prokážete mi naopak velkou laskavost, jestliže pojedete, milý Watsone. Kdybys věděla, jak se ke mně choval něžně, šetrně, laskavě. Celá hodnota zanechaných statků jeho byla blízka millionu. Číšník se usmál jako hodný, zdvořilý číšník. Bůh vás silni a miluj, má duše dobrá a hodná. Něžné milosti? zopakovala jsem formou otázky. Přívětivá řeč babičky a zlý hlad donutily Milostína k jídlu. Programy jsou zaměřené na posilování sociálních kompetencí, znovuzískání pocitu sebedůvěry, vlastní hodnoty a sebeuplatnění. Motivační dimenze se týkají zejména hodnotové orientace poradců, kde je důležitá především sociální orientace. Laskavost tedy znamená projevovat vůči mládeži pozornost a náklonnost a současně vyžadovat dodržování pravidel. Na základě vyhodnocení nabídek označí hodnotící komise vybraného uchazeče, který podal nejvhodnější nabídku. Jsem vroucné milována, drahá má potěšitelko! jsem milována vroucím srdcem, mužnou myslí, mužem dokonalým. Praha byla ztichlá, mikulášská báň smaragdově zelená, jemné mlhy se rozplývaly do stříbrných odstínů. Jest to trošku neohrabaná osoba, sousedského zjevu, hodně omezená, tuze ctihodná a puritánství nakloněná. Dotyčnou dámu, dobrotivou a zbožnou, pronásleduje od města k městu jakýsi nebezpečný, pomstychtivý chlap. Ušlechtilá její horlivosť a jemný ton povzbuzovaly účinně mysl všech tehdejších upřímných vlastenců. Tentokráte opravdu nepřicházení milého listu Tvého mne nepokojí, a již sobě rozličné dělám myšlénky. Nesmíme představovati starého pána mladíkovi, dámu muži, osobnost, hodnostáře podřízenému, ale naopak. Nepociťovali ho sice sami uvnitř lodi nijak, ale jemné přístroje zaznamenávaly zuřivé nápory výbojů. Otevřel víko a vyndal malý předmět, který byl přepečlivě zabalen do jemného orientálního hedvábí. Zahrál několik taktů z Čajkovského Andante zantabile a z ruského tance, hodně sentimentálně, dojemně. Maminčiny mozolnaté, věrné, teplé, Janovy táhlé, jemné, odplouvající jako oblak v záchvěvu světel. Laskavé čtenáře bude zajisté zajímati svrchu zmíněné obhájení nezapomenutelného Karla Havlíčka. Hodnostáři města a naparádění důstojníci přihlížejí utínání hlav desítkám černých buvolů. Jedinec s nízkými hodnotami bývá tichý, neprůbojný, trpělivý a ochotný přizpůsobit se ostatním.


Pro zajímavost:

hodný synonyma,
přátelský, společenský synonyma,
milý synonyma,
milý, roztomilý synonyma,
milý, milenec synonyma,
milý, půvabný, příjemný synonyma,
vlídný, laskavý synonyma,