Pamatovák.czVás naučí.
 
Otázka:  
Odpověď:  
Zbývá 0 otázek
start zkoušení kam kliknout
Správně: 0 Špatně:  0

ukazatel úspěšnosti
 
 

Lekce českých synonym obsahující výraz hodný, srdečný, přívětivý, shovívavý, zdvořilý, přátelský, dobrotivý, šlechetný, jemný, vlídný, milý, něžný, dobrosrdečný, milostivý Obsah zvolené lekce:


Našli jste v lekci chybu? Popište ji prosím: a klikněte na nahlásit.
   
nahrát lekci klikněte sem
smazat
prohodit otázku a odpověď
 

Výrazy podobné pojmu hodný, srdečný, přívětivý, shovívavý, zdvořilý, přátelský, dobrotivý, šlechetný, jemný, vlídný, milý, něžný, dobrosrdečný, milostivý


Česká slovní zásobanáhodná lekce českých synonym
+Synonyma 1
+Synonyma 2
+Synonyma 3
+Synonyma 4
+Synonyma 5
+Synonyma 6
+Synonyma 7
+Synonyma 8
+Synonyma 9
+Synonyma 10
+Synonyma 11
+Synonyma 12
+Brněnský hantec
Angličtinanáhodná lekce angličtiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Pokročilí
+Velmi pokročilí
+Obchodní angličtina
+Tématická slovíčka
+Minimum na cesty
Němčinanáhodná lekce němčiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Obchodní němčina
+Minimum na cesty
Francouzštinanáhodná lekce francouzštiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Obchodní franc.
+Minimum na cesty
Španělštinanáhodná lekce španělštiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Minimum na cesty
Zeměpisnáhodná lekce zaměpisu
+Hlavní města
+Státy EU
+Rekordy
Literaturanáhodná lekce literatury
+Česká
+Světová
Ostatní předmětynáhodná lekce z kategorie ostatních předmětů
+Fyzika
+Chemie
Všeobecný přehlednáhodná lekce všeobecného přehledu
+Zkratky
+Vynálezy
+Citáty


Napište nám svůj názor na stránky nebo námět na zlepšení. Děkujeme.Použití pojmu hodný, srdečný, přívětivý, shovívavý, zdvořilý, přátelský, dobrotivý, šlechetný, jemný, vlídný, milý, něžný, dobrosrdečný, milostivý ve větách.

Návštěvy konvenční jsou ty, kterými se udržují přátelské styky mezi známými milými osobami. Vane z nich neskonale něžná, dětinnou láskou oplývající mysl stejně horoucně milované dceři. Byl to pán ve středních letech, kulaťoučký a vlídný, znalec a milovník místního folklóru. Našim milým přátelům mé poručení, zvláště pak mého milého Staněčka srdečně líbám. Nelze přinutiti je k lásce, ale je možno učiniti mu předmět milování hodným. Srdečně milovaný učiteli náš! Váš list mne v každém ohledu velmi potěšil. Milerádi přijali návrh štědrého hostitele a po přátelsku s ním táhli. My ho tak srdečně a přátelsky vítali, a on nás sklamal a zradil všechny. Dlouhý čas byl již v zámku a každý dobrosrdečnost jeho ctil a miloval. Srdečně Tebe a dítky Tvé líbá vaše matinka, milující vás Antonína. Pan Rucastle mi připadal jako nesmírně hodný, dobrosrdečný člověk. Přívětivá řeč babičky a zlý hlad donutily Milostína k jídlu. Celá hodnota zanechaných statků jeho byla blízka millionu. Číšník se usmál jako hodný, zdvořilý číšník. Bůh vás silni a miluj, má duše dobrá a hodná. Něžné milosti? zopakovala jsem formou otázky. Zaplať Pánbůh za všecko, ale almužna, milostivá paní, takovým lidem spomůže jen na čas. Milostivý králi, tvůj služebník Fortunát, jehož nade vše jiné miluješ, tě oklamává. Za chvilku vrátil se, a nechav dvéře otevřené, pokynul milostivou tváří, aby vešli. Ach, milostivá kněžno, jak jste vy předobrá, že mne chudou žebračku tak opatrujete. Jsou čerstvé, děti je po cestě nasbíraly, snad přijdou milostivé paní k chuti. To bych se neopovážila, milostivá paní, kdybych věděla, že toho nezasluhují. Bůh je však milostivý, a když se ho člověk nespustí, on ho nikdy neopustí. Umínil jsem si, že ti to, milostivý pane, zjevím, bys naň přísně uhodil. Milostivá slečno, nosíme všichni na srdci Vaši barvu a v srdci Váš obraz. Prosím, milostivá paní, je li vám milejší, aby zůstala, nemám námitek. Milostivý králi, já přicházím, bych vás na dané slovo upamatovala. Milostivá slečno, třiatřicet zachráněných líbá Vaši ručku. Jen jedna věc mi není ještě zcela jasná, milostivá paní. Ach, milostivý kníže, nemluvte tak ke mně vy se mejlíte.


Pro zajímavost:

zdvořilý synonyma,
jemný, hebký, ochablý synonyma,
milostivý synonyma,
dobrotivý synonyma,
srdečný synonyma,
dobrosrdečný, dobromyslný synonyma,
shovívavý synonyma,