Pamatovák.czVás naučí.
 
Otázka:  
Odpověď:  
Zbývá 0 otázek
start zkoušení kam kliknout
Správně: 0 Špatně:  0

ukazatel úspěšnosti
 
 

Lekce českých synonym obsahující výraz kecat, plácat, žvanit, klábosit, povídat Obsah zvolené lekce:


Našli jste v lekci chybu? Popište ji prosím: a klikněte na nahlásit.
   
nahrát lekci klikněte sem
smazat
prohodit otázku a odpověď
 

Výrazy podobné pojmu kecat, plácat, žvanit, klábosit, povídat

žvanit, klábosit synonyma, povídat si, žvanit, tlachat synonyma, plácat se synonyma, žvanit, breptat synonyma, povídkář synonyma, výborné povídky synonyma, povídat si synonyma, kecat synonyma,


Česká slovní zásobanáhodná lekce českých synonym
+Synonyma 1
+Synonyma 2
+Synonyma 3
+Synonyma 4
+Synonyma 5
+Synonyma 6
+Synonyma 7
+Synonyma 8
+Synonyma 9
+Synonyma 10
+Synonyma 11
+Synonyma 12
+Brněnský hantec
Angličtinanáhodná lekce angličtiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Pokročilí
+Velmi pokročilí
+Obchodní angličtina
+Tématická slovíčka
+Minimum na cesty
Němčinanáhodná lekce němčiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Obchodní němčina
+Minimum na cesty
Francouzštinanáhodná lekce francouzštiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Obchodní franc.
+Minimum na cesty
Španělštinanáhodná lekce španělštiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Minimum na cesty
Zeměpisnáhodná lekce zaměpisu
+Hlavní města
+Státy EU
+Rekordy
Literaturanáhodná lekce literatury
+Česká
+Světová
Ostatní předmětynáhodná lekce z kategorie ostatních předmětů
+Fyzika
+Chemie
Všeobecný přehlednáhodná lekce všeobecného přehledu
+Zkratky
+Vynálezy
+Citáty


Napište nám svůj názor na stránky nebo námět na zlepšení. Děkujeme.Použití pojmu kecat, plácat, žvanit, klábosit, povídat ve větách.

Povídka Sedmikráska je inspirována ženskou četbou a hagiografií, oslava lásky, tématizace mariánského kultu. Je zvláštní, jak konvenční žvanění o ničem proniká setrvačností téměř do všech životních situací. Aneb sesedli všecky do kolečka a nejstarší husopas neb husopaska musela povídat nějakú smyšlenku. Když jí bylo sedmnácte let, povídalo se, že je nejkrásnější panna v celém království. Každé sestavení profilu je placené, zájemce nemá přístup k procesu vyhodnocení testu. Elška se zamlčela, růměnec polil jí tvář po chvíli povídala, podávajíc ruku Báře. Povídat si s bělochy, a to nejraději o sobě, bylo Francisovou hlavní životní radostí. Markyta povídala, co věděla, a co nevěděla, s tím odkázala tazatele na kmotra Bártu. Když to žena doma Petrovi a Pánu Ježíši povídala, řekl Pán Ježíš, že půjdou. Vrátka zandám ale to vám povídám, nikomu neotvírejte, dokud můj hlas neuslyšíte. Jak začnu povídat, přestává hned všecko skotačení a ticho bývá jako v kostele. Povídala jim, jaké má pěkné květiny, a zvala je, aby se přišly jednou podívat. Vy jste ukázala, jak se povídky dětem povídati mají, aby ušlechtily mysl i srdce. Opět sebou plácl na stěnu a pokračoval v melodii tam, kde před chvílí přestal. Starý člověk podobá se dítěti, a děti, jak víte sami, rády mají povídačky. Ale co povídáte, je rouhání a křivda, zdá se mi, že sobě nejvíce ubližujete. Černý nemají u Turků a Turek povídal, že se nenosí, poněvadž rádi flekatí. Sloužící přijda nazpět povídal pánovi svému, že jsou v chaloupce dva němí. Jednou, to jsem ještě byla malá, povídali si strýčkové anekdotu o Napoleonovi. Chvilku spolu klábosili o hloupostech, kterým se tak zřídkakdy dokázali vyhnout. Klábosili, pojídali ovoce, hráli karty, krátce řečeno báječně si užívali. Dále nashromáždil hromadu placatých kamínků a na každý vyškrábal písmeno. Text povídky Baruška vychází z díla Básně a první prósy NĚMCOVÁ, Božena. Já jí povídala, že znám ty slasti na podobných pečínkách, což ji těšilo. Jsou názory, že jde o nejkrásnější romantickou povídku v české literatuře. Paní povídala, jak ten člověk vypadal, a pán sedna na kůň, uháněl za ním. Když snědli několik placek a trochu se ohřáli, poslala je Madlenka pro krále. Zřejmě tu nebyla jen placenou služebnicí, ale milou a váženou přítelkyní. Povídám ti Adélo, že je Běla husa, která vůbec nerozumí mužské kráse. Moje stará není žádná krása, ale, jak vám povídám, člověk není sám.


Pro zajímavost:

povídka, pověst, báchorka synonyma,
potácet se, plácat se synonyma,
povídavý, hovorný synonyma,
povídat synonyma,
promluvit, povídat synonyma,
žvanit, pleskat, tlachat synonyma,
Povídky malostranské literatura,