Pamatovák.czVás naučí.
 
Otázka:  
Odpověď:  
Zbývá 0 otázek
start zkoušení kam kliknout
Správně: 0 Špatně:  0

ukazatel úspěšnosti
 
 

Lekce českých synonym obsahující výraz logický, moudrý, chladně uvažující, racionální, vyrovnaný, inteligentní, rozumový Obsah zvolené lekce:


Našli jste v lekci chybu? Popište ji prosím: a klikněte na nahlásit.
   
nahrát lekci klikněte sem
smazat
prohodit otázku a odpověď
 

Výrazy podobné pojmu logický, moudrý, chladně uvažující, racionální, vyrovnaný, inteligentní, rozumový

racionální synonyma, rozumný, inteligentní synonyma, rozumový synonyma, rozumný, vyrovnaný synonyma, vyrovnaný synonyma, inteligentní synonyma, rozumný, racionální synonyma, chladně synonyma,


Česká slovní zásobanáhodná lekce českých synonym
+Synonyma 1
+Synonyma 2
+Synonyma 3
+Synonyma 4
+Synonyma 5
+Synonyma 6
+Synonyma 7
+Synonyma 8
+Synonyma 9
+Synonyma 10
+Synonyma 11
+Synonyma 12
+Brněnský hantec
Angličtinanáhodná lekce angličtiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Pokročilí
+Velmi pokročilí
+Obchodní angličtina
+Tématická slovíčka
+Minimum na cesty
Němčinanáhodná lekce němčiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Obchodní němčina
+Minimum na cesty
Francouzštinanáhodná lekce francouzštiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Obchodní franc.
+Minimum na cesty
Španělštinanáhodná lekce španělštiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Minimum na cesty
Zeměpisnáhodná lekce zaměpisu
+Hlavní města
+Státy EU
+Rekordy
Literaturanáhodná lekce literatury
+Česká
+Světová
Ostatní předmětynáhodná lekce z kategorie ostatních předmětů
+Fyzika
+Chemie
Všeobecný přehlednáhodná lekce všeobecného přehledu
+Zkratky
+Vynálezy
+Citáty


Napište nám svůj názor na stránky nebo námět na zlepšení. Děkujeme.Použití pojmu logický, moudrý, chladně uvažující, racionální, vyrovnaný, inteligentní, rozumový ve větách.

Logicky uvažující člověk z něho může vybudovat exaktní vědu. Byla však moudrá a inteligentní. Rozumové schopnosti nám umožňují se učit, zapamatovat si, logicky myslet a řešit problémy. Statistického materiálu nasbíráno už tolik v předešlých stoletích, že nebylo těžko dojíti logických výsledků. První počítače byly elektronkové, po nich následovaly tranzistorové, další již měly integrované logické obvody. Proto jsou u pijáků reakce hýřivého, nepřirozeného veselí, a abstinent je člověk harmonicky vyrovnaný. Pokud je téměř vše relativní, pak logicky měřítkem pravdy se stává její subjektivní vnímání. Proto moudrá matka nepodává dítěti před samým uložením ani bonbonů ani čokolády, ani koláčů. Muž slídil po maličkém pokojíku jako kudlanka, uvažující, má li strávit večer na modlitbách. Jeho logické obvody drnčely znechucením a potýkaly se s koncepcí přímého fyzického násilí. Respondenti, kteří znají svůj HIV stav, odpovídali logicky častěji, že podstoupili HIV test. Je to logické, většina případů takovéhoto počínání je zaměřena na vyvolání strachu. Ivan Šetlík, takový mladý, nepatrný, slabý, prudký, inteligentní, pohrdající slabostí. Tatík byl moudrý člověk, jemu se nelíbilo, že Jiří přišel v takovou nebezpečnou dobu. Poradce je diskusní partner v jejich převážně racionálním procesu kariérního vývoje. Jak vidíte, celá věc jest řetězem logických důsledkův bez přerušení a bez závady. Třpyt slunce na šesti blyštivých telefonech, vyrovnaných na kraji jeho skalní koupele. Milá brachu, mužští jsou začasté při vší moudrosti hloupější mnohého děvčete. Na planetě existoval vlastně jen jeden biologický druh inteligentnější než delfíni. Pana Straku z Nedablic chválili za jeho moudrost, a chudého pasáka si žádný nevšiml. Zabývá se psychologickým a logickým studiem literatury, vymezuje se proti herbartismu. Věda měla být sebevědomou činností s důrazem na kritické a racionální myšlení. Použijte hrubé poznámky jako náčrtek pro logickou a dobře strukturovanou odpověď. Racionálně jsem sice věděl, že je to nesmysl, ale vjemy byly silnější než rozum. Inteligentní člověk přece musí najít nějaký způsob, jak se to dá zařídit. Vaření nemusí zabírati celý den času, přikročí li se k němu racionálně. To říká každý, že je hezká, ale je i dobrosrdečná i moudrá ve všem. Chvíli o tom přemýšlel a napadlo ho, že jeho dohad má logickou trhlinu. Rozpočet akce musí být sestavený jako vyrovnaný, bez uvažované dotace. Pan Macgregor měl pocit, že tak inteligentní dívku už dlouho nepotkal.


Pro zajímavost:

klidný, vyrovnaný synonyma,
moudrý. (Horatius) všeobecný přehled,
soudržný, logický, spojený francouzsky,
inteligentní francouzsky,
moudrý, rozumný anglicky,
inteligentní španělsky,
inteligentní anglicky,