Pamatovák.czVás naučí.
 
Otázka:  
Odpověď:  
Zbývá 0 otázek
start zkoušení kam kliknout
Správně: 0 Špatně:  0

ukazatel úspěšnosti
 
 

Lekce českých synonym obsahující výraz nesmysl, bláznovství, nerozumnost, hloupost, bláhovost Obsah zvolené lekce:


Našli jste v lekci chybu? Popište ji prosím: a klikněte na nahlásit.
   
nahrát lekci klikněte sem
smazat
prohodit otázku a odpověď
 

Výrazy podobné pojmu nesmysl, bláznovství, nerozumnost, hloupost, bláhovost

hloupost, nesmysl synonyma, nesmysl, blbost, kecy synonyma, bláznovství synonyma, hovadina, nesmysl synonyma, nerozumnost synonyma, maličkost, hloupost synonyma, bláhovost synonyma, udělat hloupost anglicky,


Česká slovní zásobanáhodná lekce českých synonym
+Synonyma 1
+Synonyma 2
+Synonyma 3
+Synonyma 4
+Synonyma 5
+Synonyma 6
+Synonyma 7
+Synonyma 8
+Synonyma 9
+Synonyma 10
+Synonyma 11
+Synonyma 12
+Brněnský hantec
Angličtinanáhodná lekce angličtiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Pokročilí
+Velmi pokročilí
+Obchodní angličtina
+Tématická slovíčka
+Minimum na cesty
Němčinanáhodná lekce němčiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Obchodní němčina
+Minimum na cesty
Francouzštinanáhodná lekce francouzštiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Obchodní franc.
+Minimum na cesty
Španělštinanáhodná lekce španělštiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Minimum na cesty
Zeměpisnáhodná lekce zaměpisu
+Hlavní města
+Státy EU
+Rekordy
Literaturanáhodná lekce literatury
+Česká
+Světová
Ostatní předmětynáhodná lekce z kategorie ostatních předmětů
+Fyzika
+Chemie
Všeobecný přehlednáhodná lekce všeobecného přehledu
+Zkratky
+Vynálezy
+Citáty


Napište nám svůj názor na stránky nebo námět na zlepšení. Děkujeme.Použití pojmu nesmysl, bláznovství, nerozumnost, hloupost, bláhovost ve větách.

Napovídal jsem mu všelijaké nesmysly o stanovách, knihách zednářských zákonů a členských přihláškách. Juta důvěřovala v jeho bláznovství a šla, aniž byla dříve princezně se zmínila. Racionálně jsem sice věděl, že je to nesmysl, ale vjemy byly silnější než rozum. Obličej se mu křečovitě stáhl, ušklíbal se a drmolil na nás v nesmyslném hněvu. Samé nesmysly, Watsone! V jednom z těchto záznamů se popisuje příslušná pověra. Článek vzbudil mou pozornost pozoruhodnou směsicí přemoudřelosti i nesmyslnosti. Zprvu jsem byl přesvědčen, že jsem se stal obětí nějakého nesmyslného žertu. Je panchartem lidské hlouposti, výsledkem ztráty paměti, idiotismu a šílenství. Pro tenhle druh bláznovství má člověk nakonec menší pochopení, než si myslí. Chvilku spolu klábosili o hloupostech, kterým se tak zřídkakdy dokázali vyhnout. Váš kamarád šíří naprosté nesmysly, na kterých není zhola nic pravdy. Dokud se na tu nesmyslnou výtržnost nezapomene, druzí mu budou zobat z ruky. Každému, kdo ho zná, musí takové obvinění připadat úplně nesmyslné. Jediná matka nemůže pochopit, jak se komu taková hloupost líbit může. Nabízet vám takhle po ránu skleničku je asi hloupost, že? řekl Flory. Nemám práva již ani na nějakou pošetilost, na nějaké bláznovství. Po měsíci nudy a nezáživných hloupostí se kola opět roztočila. Pane Holmesi, odpustíte mi, že znepokojuji vás takovou hloupostí. Říkat, že víte, co se děje s jinými lidmi, je bláznovství. Co žalu, závisti a nenávisti pro hloupost, která nemá ceny. Celý ten nesmysl s Magratheou mu připadal lehce pubertální. Nikdo mocný jako on takhle nesmyslně sebekontrolu neztratí. Jemu se to zdál tak nehorázný nesmysl jako asi teď vám. Řekni tomu starci, aby mě neobtěžoval svými nesmysly. Nepřipustím, abychom se plašili pro takové hlouposti. Nemyslil jsem si, že budeš vyvádět takové hlouposti. Nesmyslná potřeba být v její blízkosti se vytratila. Seregil naslouchal nesmyslnému blouznění jen zpola. Ale zkusíme to, protože je to vynikající nesmysl. Přes rty mu nepřešlo nic než nesmyslné banality.


Pro zajímavost:

hovadina, konina, nesmysl anglicky,
nesmysl, blbost anglicky,