Pamatovák.czVás naučí.
 
Otázka:  
Odpověď:  
Zbývá 0 otázek
start zkoušení kam kliknout
Správně: 0 Špatně:  0

ukazatel úspěšnosti
 
 

Lekce českých synonym obsahující výraz nesympatický, špatný, nepěkný, otravný, trpký, protivný, ošklivý, nepříznivý, namáhavý, drsný, obtížný Obsah zvolené lekce:


Našli jste v lekci chybu? Popište ji prosím: a klikněte na nahlásit.
   
nahrát lekci klikněte sem
smazat
prohodit otázku a odpověď
 

Výrazy podobné pojmu nesympatický, špatný, nepěkný, otravný, trpký, protivný, ošklivý, nepříznivý, namáhavý, drsný, obtížný


Česká slovní zásobanáhodná lekce českých synonym
+Synonyma 1
+Synonyma 2
+Synonyma 3
+Synonyma 4
+Synonyma 5
+Synonyma 6
+Synonyma 7
+Synonyma 8
+Synonyma 9
+Synonyma 10
+Synonyma 11
+Synonyma 12
+Brněnský hantec
Angličtinanáhodná lekce angličtiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Pokročilí
+Velmi pokročilí
+Obchodní angličtina
+Tématická slovíčka
+Minimum na cesty
Němčinanáhodná lekce němčiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Obchodní němčina
+Minimum na cesty
Francouzštinanáhodná lekce francouzštiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Obchodní franc.
+Minimum na cesty
Španělštinanáhodná lekce španělštiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Minimum na cesty
Zeměpisnáhodná lekce zaměpisu
+Hlavní města
+Státy EU
+Rekordy
Literaturanáhodná lekce literatury
+Česká
+Světová
Ostatní předmětynáhodná lekce z kategorie ostatních předmětů
+Fyzika
+Chemie
Všeobecný přehlednáhodná lekce všeobecného přehledu
+Zkratky
+Vynálezy
+Citáty


Napište nám svůj názor na stránky nebo námět na zlepšení. Děkujeme.Použití pojmu nesympatický, špatný, nepěkný, otravný, trpký, protivný, ošklivý, nepříznivý, namáhavý, drsný, obtížný ve větách.

Technických kulturních vymožeností používá se k ďábelským vynálezům smrtících přístrojů, k hromadnému ničení protivníka. Načež k mému úžasu zavládlo dlouhé ticho, přerušované namáhavým oddechováním a sípáním nemocného. Množství otravných plynů ještě z doby útoku skrývá se dosud v úžlabinách, větru nepřístupných. Právě ten poslední večer měl býti svědkem našich slibův, ale nepříznivá náhoda zničila všechno. Proto je nutno, aby z hospodářství přírody ustoupilo všechno ošklivé, bezúčelné a nedokonalé. Policie opět všemožně brojí proti ústavu mému a podala nepříznivou zprávu k vyšším místům. Ale církev špatně se odměnila ženám za jejich bojovnou součinnost při šíření křesťanství. Pravím vám, Watsone, tentokráte máme co činiti s protivníkem, který jest hoden našich zbraní. Vystříhati se jest dlužno všech vášní a náruživostí, které ženu přímo ošklivou činí. Nesnesitelný zápach čehosi protivně hořkoslaného, hnilobného jej šlehal v planoucí tváře. Cesta se všelijak klikatí, stoupá, klesá k řece, vede bizarními skalami, ale není namáhavá. Či zachytla rozpaky Markovy neb jeho plachost? Prošlehlo mi hlavou Plachost špatného svědomí. Viděl, jak se chlapec přemáhá, jak zdržuje pláč, jak pracuje s nechutí, špatně tajenou. Zvolna a s očividnou ošklivostí vykročil ke dveřím jako lovec plížící se za kořistí. Věděl jsem, že strávila mládí v drsném prostředí a ve zcela zvláštních podmínkách. Avšak záhy počalo mu býti teplo a nezvykle špatně uprostřed zápachu, který neustával. Nehledě ani k nepříznivým poměrům současným, bylo toto množení neobyčejného rázu. Najednou se dvéře otevrou a do sednice se přivalí ošklivé zvíře, jako medvěd veliké. Riziko nákazy je často spojováno se špatnou hygienou, kontaminovanou vodou nebo potravou. Napodobením dobrých nebo špatných příkladů tvoří se povaha pomalu sice, ale jistě. Často také považuje za špatně napsaná slova i taková, která jsou napsána správně. Mělo by se snad přece říci něco hezkého, obyčejné zabíjení se špatně vyjímá. První květ mladistvé dívčí její lásky zmařil krutý mráz nepříznivého osudu. Ostatně, zachovat se hanebně k mladé dámě by jistě bylo známkou špatného vkusu. Namáhavé dýchaní, mumlané kletby, přidušené sténání, vítězné zavrčení. Též i velice mne těší, že pan Podhajský o mně špatněji nemyslí, než prve. Odcházívá nemocná a vracívá se silná do veliké, namáhavé, radostné práce. Mluvčí si svého samolibého, nepředvídatelného protivníka mlčky prohlížel. Rád se setkávám s protivníkem osobně, abych posoudil, co utváří jeho povahu. Dnes chápu krásu slova Nikdy, jež mi bývalo tak protivným ve všech vztazích.


Pro zajímavost:

špatný synonyma,
těžce, obtížně synonyma,
flašinet, špatný stroj synonyma,
namáhavý, těžký synonyma,
těžký, obtížný synonyma,
namáhavý synonyma,
ztěžka, obtížně, velice synonyma,