Pamatovák.czVás naučí.
 
Otázka:  
Odpověď:  
Zbývá 0 otázek
start zkoušení kam kliknout
Správně: 0 Špatně:  0

ukazatel úspěšnosti
 
 

Lekce českých synonym obsahující výraz oblek, odění, oblečení, ústroj, šaty, roucho Obsah zvolené lekce:


Našli jste v lekci chybu? Popište ji prosím: a klikněte na nahlásit.
   
nahrát lekci klikněte sem
smazat
prohodit otázku a odpověď
 

Výrazy podobné pojmu oblek, odění, oblečení, ústroj, šaty, roucho

oděv, oblek, šaty, odění synonyma, oděv, ústroj, šaty, oblečení synonyma, úbor, šat, roucho synonyma, háv, roucho synonyma, ústroj synonyma, společenský oblek synonyma, roucho synonyma, odění synonyma,


Česká slovní zásobanáhodná lekce českých synonym
+Synonyma 1
+Synonyma 2
+Synonyma 3
+Synonyma 4
+Synonyma 5
+Synonyma 6
+Synonyma 7
+Synonyma 8
+Synonyma 9
+Synonyma 10
+Synonyma 11
+Synonyma 12
+Brněnský hantec
Angličtinanáhodná lekce angličtiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Pokročilí
+Velmi pokročilí
+Obchodní angličtina
+Tématická slovíčka
+Minimum na cesty
Němčinanáhodná lekce němčiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Obchodní němčina
+Minimum na cesty
Francouzštinanáhodná lekce francouzštiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Obchodní franc.
+Minimum na cesty
Španělštinanáhodná lekce španělštiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Minimum na cesty
Zeměpisnáhodná lekce zaměpisu
+Hlavní města
+Státy EU
+Rekordy
Literaturanáhodná lekce literatury
+Česká
+Světová
Ostatní předmětynáhodná lekce z kategorie ostatních předmětů
+Fyzika
+Chemie
Všeobecný přehlednáhodná lekce všeobecného přehledu
+Zkratky
+Vynálezy
+Citáty


Napište nám svůj názor na stránky nebo námět na zlepšení. Děkujeme.Použití pojmu oblek, odění, oblečení, ústroj, šaty, roucho ve větách.

Tenkráte se oblékala u studánky do šatů, co byly barvy nebeské, diamantovými hvězdami poseté. Tu přišla až do oblékárny, kde ležely plné stolice drahých šatů, plné stolky klenotů. Chlapci měli přes oblek bílé košile, okolo pasů strakaté šátky, papírové čepice. Sedlák se po snídaní ustrojil do svátečních šatů a šel namlouvat nevěstu pro hada. Byla ustrojena v selský šat, jaký se nosí v okolí domažlickém. Zde si máte vybrat jedny šaty a k tomu klenoty já vás ustrojím. Oděn byl v šedý šat a na hlavě měl šedý slaměný klobouk. Zloboha oblekla Dobrunčiny šaty a s matkou z chaloupky odešla. Nech zde skvostný šat a meč a oblékni na sebe selský oděv. Byla oblečená do jednoduchých bílých večerních šatů. Aleksander byl oděn do zeleného slavnostního roucha. Co na sebe královský šat oblékla, byla celá jiná. Tam vzala šaty ze skříně a do nich se oblékla. Oděna ve své oblíbené šedivé šaty. Na trávník vztyčili chlapci vysokou tyč okrášlenou chvojem, pentlemi, vlajícími červenými šátky jako praporečky. Háječek byl rozkvetlý červenými šátky, modrými zástěrami chlapců, bílými košilemi, a pestrým vyšíváním. Společnost ostatně tak podivuhodně zařídila své ústrojí, že ve všech odvětvích produkce nastala rovnováha. Potom šla, odhrnula záclonu a otevřela užasnuté Marišce šatnici, natlačenou skvostným prádlem a šatstvem. Bílý řásný šat, až přes bosé nohy dosahující, byl přepiatý černým, stříbrem protkávaným pásem. Třetí byla oblekárna, kde stály červeným damaškem potažené a perlovinou uměle vykládané lenošky. Měl na sobě neforemné námořnické šaty, dvouřadovou kazajku a kolem krku křiklavý červený šátek. Od jasné tváře splývaly zlaté paprsky přes zarůžovělé oblakové roucho až k zlatému lemování. Domácnost vypadá spořádaně, lidé jsou lépe oblečeni, mají dokonce zdobně vyřezávaný nábytek. Kdyby měli, milá holka, každého takového člověka sebrat, ani by jim všechny šatlavy nestačily. Vichr plápolal bílým rouchem jejím, a strašnou přísahu zanášela bouře daleko se rtů jejích. Kristus, krásná, vznešená postava, sedí zahalen v malebné záhyby roucha, dolů splývajícího. Sluha Muhammad Alí s Macgregorovými čistými šaty přes ruku jej pozoroval pootevřenými dveřmi. Nato poslal pro tátu, pro krejčíře a dal ušít šaty pro nastávající paní prokurátorovou. Když viděly otce přicházet, běžely mu naproti, neboť myslily, že jim jistě šaty nese. Paní jednoduše, ale elegantně ustrojené vedle vyšperkovaných, nevkusně přistrojených.


Pro zajímavost:

oděv, oblek, šaty španělsky,
oblečení, šaty anglicky,
oděvy, oblečení anglicky,
oblečení na sníh anglicky,
oblek anglicky,
oblek německy,
vršek, horní část oblečení anglicky,