Pamatovák.czVás naučí.
 
Otázka:  
Odpověď:  
Zbývá 0 otázek
start zkoušení kam kliknout
Správně: 0 Špatně:  0

ukazatel úspěšnosti
 
 

Lekce českých synonym obsahující výraz obrátit, obrátit se, převrátit Obsah zvolené lekce:


Našli jste v lekci chybu? Popište ji prosím: a klikněte na nahlásit.
   
nahrát lekci klikněte sem
smazat
prohodit otázku a odpověď
 

Výrazy podobné pojmu obrátit, obrátit se, převrátit

zakroutit, obrátit synonyma, obrátit synonyma, rozhodnout se synonyma, chovat se synonyma, tvářit se, předstírat synonyma, udeřit se synonyma, drápat se synonyma, fela, felit se synonyma,


Česká slovní zásobanáhodná lekce českých synonym
+Synonyma 1
+Synonyma 2
+Synonyma 3
+Synonyma 4
+Synonyma 5
+Synonyma 6
+Synonyma 7
+Synonyma 8
+Synonyma 9
+Synonyma 10
+Synonyma 11
+Synonyma 12
+Brněnský hantec
Angličtinanáhodná lekce angličtiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Pokročilí
+Velmi pokročilí
+Obchodní angličtina
+Tématická slovíčka
+Minimum na cesty
Němčinanáhodná lekce němčiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Obchodní němčina
+Minimum na cesty
Francouzštinanáhodná lekce francouzštiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Obchodní franc.
+Minimum na cesty
Španělštinanáhodná lekce španělštiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Minimum na cesty
Zeměpisnáhodná lekce zaměpisu
+Hlavní města
+Státy EU
+Rekordy
Literaturanáhodná lekce literatury
+Česká
+Světová
Ostatní předmětynáhodná lekce z kategorie ostatních předmětů
+Fyzika
+Chemie
Všeobecný přehlednáhodná lekce všeobecného přehledu
+Zkratky
+Vynálezy
+Citáty


Napište nám svůj názor na stránky nebo námět na zlepšení. Děkujeme.Použití pojmu obrátit, obrátit se, převrátit ve větách.

Příznivý obrat v osudu ženině způsobila dvě stěžejní díla anglických spisovatelů na sklonku. Zatvářil se trochu překvapeně, když se obrátil k venkovskému zákoutí, kam jsme se uchýlili. Ale sotvaže poslední nepřátelská hlava padla, obrátil jezdec koně a uháněl, odkud přijel. Jediný člověk by nedokázal zabít dva lidi tak obratně, aby přitom oklamal koronerovu porotu. Procházel již dveřmi, když se náhle obrátil s tváří zardělou a s očima blýskajícíma. Platím ho dobře, ale on aspoň přesně dodává zboží, abych užil jeho vlastního obratu. Vězeň se na něj obrátil s lhostejným výrazem člověka, který se vzdává svému osudu. Jako v jiných oborech i v otázce naší renesance a reformace znamenají směrodatný obrat. Přišlo pokaždé k žalobě, Barunka musela se obrátit na babičku, aby chlapcům vylála. Obrátiv se, kráčel mladý cikán bez promluvení stranou k zámku okolo něho ouředníci. Po celém městě bylo chystání a shánění, že se říkaje všecko na ruby obrátilo. Mysleli jsme na nový a nečekaný obrat, který celý ten záhadný případ náhle vzal. Jest dokázáno, že prací energie neubývá, nýbrž, že se síla a obratnost zvyšuje. Jakmile pojal svou myšlenku, přikročil k provedení jejímu s největší obratností. Tou dobou se už skoro všichni diváci na rohožích obrátili a civěli na ,Ingaleikmu. Obratně vede vůz po prašné hrbolaté cestě a nijak se neohlíží na četné kameny. Zvedli jsme se s balvanů i obrátili jsme se k domovu, zanechavše beznadějného lovu. Pobíhal kolem jak pes, když větří stopu, a pak se obrátil k mému společníkovi. Zkrátka a dobře, obrátil jsem list a všemožně se snažil napravit svoji minulost. Young záhy ukázal, že jest obratným správcem i zároveň rázným náčelníkem. Ani stopy po bývalém obluzení Moničině, obrátila všechen cit k novým modlám. Místo toho mrštil po dudákovi dobře mířeným kamenem a obrátil se k Dvojkovi. Věda, že terno nejlépe uhodne, kam se obrátit má, nechal ho jít podle libosti. Předpokládejme například, že se na něho obrátil některý zahraniční agent. Obrátila jsem se k dvěma městům, spojeným stromořadím Terezín, Litoměřice. Budeť ono moudřejší, když se k Tonince samé o tuto věc s prosbami obrátíme. Jedna babička vzala dítě do náručí a všickni se obrátili cestou ke kostelu. Každý se hned k ní obrátil, ale žádný nevěděl, kdo je a odkud přichází. Čekám ale, že se stejně budeme muset obrátit na Londýn, než to rozlouskneme. Spatřiv drožku, mohl jsem se okamžitě obrátiti a kráčeti opačným směrem.


Pro zajímavost:

ležet, zakládat se, záležet synonyma,
zdvojit se synonyma,
rozšířit, rozšířit se synonyma,
rozrůst se synonyma,
potulovat se, loudat se synonyma,
přiléhat, dotýkat se synonyma,
vynořit se synonyma,