Pamatovák.czVás naučí.
 
Otázka:  
Odpověď:  
Zbývá 0 otázek
start zkoušení kam kliknout
Správně: 0 Špatně:  0

ukazatel úspěšnosti
 
 

Lekce českých synonym obsahující výraz pasáž, přechod, chodba, průchod Obsah zvolené lekce:


Našli jste v lekci chybu? Popište ji prosím: a klikněte na nahlásit.
   
nahrát lekci klikněte sem
smazat
prohodit otázku a odpověď
 

Výrazy podobné pojmu pasáž, přechod, chodba, průchod

průjezd, pasáž, průchod synonyma, pasáž synonyma, přechod synonyma, průchodný synonyma, epizoda, scéna, část, pasáž synonyma, výměna, přechod, obměna synonyma, chodba francouzsky, předsíň, chodba německy,


Česká slovní zásobanáhodná lekce českých synonym
+Synonyma 1
+Synonyma 2
+Synonyma 3
+Synonyma 4
+Synonyma 5
+Synonyma 6
+Synonyma 7
+Synonyma 8
+Synonyma 9
+Synonyma 10
+Synonyma 11
+Synonyma 12
+Brněnský hantec
Angličtinanáhodná lekce angličtiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Pokročilí
+Velmi pokročilí
+Obchodní angličtina
+Tématická slovíčka
+Minimum na cesty
Němčinanáhodná lekce němčiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Obchodní němčina
+Minimum na cesty
Francouzštinanáhodná lekce francouzštiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Obchodní franc.
+Minimum na cesty
Španělštinanáhodná lekce španělštiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Minimum na cesty
Zeměpisnáhodná lekce zaměpisu
+Hlavní města
+Státy EU
+Rekordy
Literaturanáhodná lekce literatury
+Česká
+Světová
Ostatní předmětynáhodná lekce z kategorie ostatních předmětů
+Fyzika
+Chemie
Všeobecný přehlednáhodná lekce všeobecného přehledu
+Zkratky
+Vynálezy
+Citáty


Napište nám svůj názor na stránky nebo námět na zlepšení. Děkujeme.Použití pojmu pasáž, přechod, chodba, průchod ve větách.

Když vycházeli na chodbu, srazili se s pětadvaceti přibíhajícími sportovci, teď osprchovanými a převlečenými. Sebral druhou vraždomatickou pistoli, odpráskl zcela neškodný účetní počítač a vyřítil se chodbou ven. Uzká chodba vedla nás do čtverhranu, dlážděného dlaždicemi, kol něhož rozkládaly se špinavé byty. Slyšeli jsme služku přejíti chodbou i ostré zaskřípnutí závory, když otvírala dvéře domovní. Zafod rychle postupoval chodbou a snažil se rostoucí nervozitu maskovat rázným vykračováním. Provázela mne v náladě jako na plese chodbou, která vlastně byla obývacím pokojem všech. Je to advokát a užíval mou místnost jen přechodně, dokud mu neupravili nové kanceláře. Pak jsme se vrátili do kanceláře a prohledali jsme schodiště i chodbu, ale bezvýsledně. Flory se k ní neotočila na místo toho zamračeně zíral otevřeným průchodem na verandu. Tichá a opuštěná chodba nenabízela žádnou odpověď na otázku, kde hledat Zarniwúpa. Na štěstí byla tato doba závodění kulturně vyspělé ženy s hetérou jen přechodní. Obdobně, jako když si vyznačujete pasáže v tištěném textu barevným zvýrazňovačem. Na chodbě byla tma, pouze jedním oknem asi uprostřed pronikalo dovnitř trochu světla. Ústí do zahnutého schodiště, pod kterým je v další chodbě dole lóže vrátného. Dveře, chodba, všecko zaprášené stopami vojska, voda ještě kape stále ve vodovode. Honza přestal lít, šel ke kuchyňce a tiše udělal malý průchod, aby voda ubíhala. Opodál v chodbě zašustěly ženské sukně a domovní dveře se otevřely a zabouchly. Někde je zápis jen o průchodu, jinde pracoval a dostal doporučení na cestu dál. Vy jste vstoupili do Čínské lidové republiky ilegálně, nepovoleným přechodem. Marvin se bezútěšně vlekl lesknoucí se chodbou, která se zatáčela do dálky. Ten je zřejmý zejména v kontextu industrialismu a přechodu k postindustrialismu. Slyšel jsem jejich pravidelné kroky, rozléhající se v opuštěných chodbách. Zakymácely se dveře, vítr z ulice zasvištěl, z chodby vcházeli tři mladíci. Večer se ozvaly na chodbě kroky a opět jsme byli vyvedeni do stejné restaurace. Stáli v dlouhé uhýbající chodbě, táhnoucí se oběma směry do nedohledna. Slyšela jsem, jak potácivě sestupuje se schodů, jak vyšel dveřmi do chodby. Dala průchod svému divokému hněvu a vychrlila na mne strašlivý proud slov. Třílůžkový pokoj za tři dolary na noc, teplá sprcha a záchod na chodbě. Muž byl obešel již galerii a chodba byla zahalena opět již celá v temno. To nemohu tak určitě věděti, ale můj pasažér musil vše dobře znáti.


Pro zajímavost:

hala, chodba anglicky,