Pamatovák.czVás naučí.
 
Otázka:  
Odpověď:  
Zbývá 0 otázek
start zkoušení kam kliknout
Správně: 0 Špatně:  0

ukazatel úspěšnosti
 
 

Lekce českých synonym obsahující výraz perla, šperk, drahokam, skvost Obsah zvolené lekce:


Našli jste v lekci chybu? Popište ji prosím: a klikněte na nahlásit.
   
nahrát lekci klikněte sem
smazat
prohodit otázku a odpověď
 

Výrazy podobné pojmu perla, šperk, drahokam, skvost

klenot, drahokam, skvost synonyma, klenot, skvost synonyma, perla synonyma, drahokam synonyma, skvostný synonyma, báječný, skvostný, skvělý anglicky, šperk, klenot anglicky,


Česká slovní zásobanáhodná lekce českých synonym
+Synonyma 1
+Synonyma 2
+Synonyma 3
+Synonyma 4
+Synonyma 5
+Synonyma 6
+Synonyma 7
+Synonyma 8
+Synonyma 9
+Synonyma 10
+Synonyma 11
+Synonyma 12
+Brněnský hantec
Angličtinanáhodná lekce angličtiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Pokročilí
+Velmi pokročilí
+Obchodní angličtina
+Tématická slovíčka
+Minimum na cesty
Němčinanáhodná lekce němčiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Obchodní němčina
+Minimum na cesty
Francouzštinanáhodná lekce francouzštiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Obchodní franc.
+Minimum na cesty
Španělštinanáhodná lekce španělštiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Minimum na cesty
Zeměpisnáhodná lekce zaměpisu
+Hlavní města
+Státy EU
+Rekordy
Literaturanáhodná lekce literatury
+Česká
+Světová
Ostatní předmětynáhodná lekce z kategorie ostatních předmětů
+Fyzika
+Chemie
Všeobecný přehlednáhodná lekce všeobecného přehledu
+Zkratky
+Vynálezy
+Citáty


Napište nám svůj názor na stránky nebo námět na zlepšení. Děkujeme.Použití pojmu perla, šperk, drahokam, skvost ve větách.

Psal knihy, jako tatínek Knězek tvořil šperky, jeho věty byly vykládány drahokamy. Ta malinká, hezounká příčina všeobecného pobouření ženského pohlaví ležela na skvostném koberci uprostřed síně. Obohaceno kořistí, jižto ve skvostných stanech nepřátelských vydrancovalo, vracelo se vojsko královské zpátky. Potom šla, odhrnula záclonu a otevřela užasnuté Marišce šatnici, natlačenou skvostným prádlem a šatstvem. Byla bílé, perleťové pleti s nádechem ruměnným a černých, lesklých vlasů co nejjednodušeji upravených. Samozřejmostí by mělo být zavedení takového šperku v zařízení, které dodržuje hygienická opatření. Třetí byla oblekárna, kde stály červeným damaškem potažené a perlovinou uměle vykládané lenošky. Blažený kníže vystrojil skvostnou svatbu, na níž se nevěsta co nejjasnější hvězda třpytila. Skoro celou stěnu tmavé místnosti zaplňuje skvostný, bohatě zdobený stříbrný čh rten. Potom kráčelo služebnictvo po dvou, krásné panny a panoši, všickni ve skvostném oděvu. Najednou zašustí stříbrné roucho a černokadeřavá hlava, ozdobená perlami, se okáže. Na skvostném trůnu ve velké síni sedí kníže ďábel a vedle něho kněžna Luciferová. Chvilku zůstala perla v trávě ležeti, pak se ale pomalu tratila, až konečně zmizela. Když se ohlásil, že nese králi objednaný skvost, ihned před krále předpuštěn byl. Mohly by s tím nastat nějaké těžkosti, ale soudím, že ten prodej šperků postačí. Známá přednášečka básní skvostná Lia Rosen jmenuje se vlastně Amalia Rosensťock. Svatba slavila se nádherně a skvostně, jak se na královského syna sluší a patří. Proto se šperkovala a líčila, a zvala je k sobě, častujíc je vybranými lahůdkami. Nyní jen by se tolik peněz sešlo, aby skvostně povstalo a na příslušném místě. Jan přiskočil a viděl v lůžku plno perlí, které se z Mariiných oček kotálely. Položil šperk na pult, zapjal si svrchník, opět dlouhými kroky přeměřil krám. Tatík šel a Anuška se začala strojit do šatů perlových, zlatem vyšívaných. Starý šlechtic přejížděl očima od drahokamu k usměvavé tváři před sebou. Nyní vytáhl z kapsy mušli, a když ji rozloupl, vyndal velkou krásnou perlu. Smutně se s koníčkem rozloučila smutně skvostný šat do truhličky kladla. Podle vyjádření znalce jde o perly neobyčejně vzácné a nesmírně cenné. Bylo až mílo se na něho podívat, jak pěkně mu ten skvostný šat slušel. Mezi okny viselo zrcadlo nevelké, ale pěkně leštěné ve skvostném rámci. Já vám budu šít šaty, vyšívat střevíce a všelijaké šperky strojit. Jsem šťastna, že se vám líbí, že jste našel šperk podle svého vkusu.


Pro zajímavost: