Pamatovák.czVás naučí.
 
Otázka:  
Odpověď:  
Zbývá 0 otázek
start zkoušení kam kliknout
Správně: 0 Špatně:  0

ukazatel úspěšnosti
 
 

Lekce českých synonym obsahující výraz pevný, ztuhlý, strnulý, krutý, tvrdý Obsah zvolené lekce:


Našli jste v lekci chybu? Popište ji prosím: a klikněte na nahlásit.
   
nahrát lekci klikněte sem
smazat
prohodit otázku a odpověď
 

Výrazy podobné pojmu pevný, ztuhlý, strnulý, krutý, tvrdý

stálý, pevný synonyma, tvrdohlavec synonyma, krutý synonyma, tvrdošíjný synonyma, pevný, kompaktní synonyma, tvrdě, solidně synonyma, pevný synonyma, tvrdý alkohol, destilát synonyma,


Česká slovní zásobanáhodná lekce českých synonym
+Synonyma 1
+Synonyma 2
+Synonyma 3
+Synonyma 4
+Synonyma 5
+Synonyma 6
+Synonyma 7
+Synonyma 8
+Synonyma 9
+Synonyma 10
+Synonyma 11
+Synonyma 12
+Brněnský hantec
Angličtinanáhodná lekce angličtiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Pokročilí
+Velmi pokročilí
+Obchodní angličtina
+Tématická slovíčka
+Minimum na cesty
Němčinanáhodná lekce němčiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Obchodní němčina
+Minimum na cesty
Francouzštinanáhodná lekce francouzštiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Obchodní franc.
+Minimum na cesty
Španělštinanáhodná lekce španělštiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Minimum na cesty
Zeměpisnáhodná lekce zaměpisu
+Hlavní města
+Státy EU
+Rekordy
Literaturanáhodná lekce literatury
+Česká
+Světová
Ostatní předmětynáhodná lekce z kategorie ostatních předmětů
+Fyzika
+Chemie
Všeobecný přehlednáhodná lekce všeobecného přehledu
+Zkratky
+Vynálezy
+Citáty


Napište nám svůj názor na stránky nebo námět na zlepšení. Děkujeme.Použití pojmu pevný, ztuhlý, strnulý, krutý, tvrdý ve větách.

Tělo mu ztuhlo v strnulé pozici, oči měl vystouplé z důlků, nohy zkroucené. Celá postava prozrazovala pevnou tvrdošíjnost. Vápno totiž činí kosti tvrdými a pevnými. Cesta pod mýma nohama byla pevná a tvrdá. Kariérové koučování představuje specifický případ koučování, má svou pevnou strukturu a další náležitosti. Nikdy v životě jsem neviděl rysy tak hluboce poznamenané veškerou myslitelnou bestialitou a krutostí. Starší vypadal jako strnulý a omámený a ve vrásčité tváři měl umíněný, zachmuřený výraz. Začali vřeštět a rvát za popruhy záchranných pásů, jimiž byli pevně připoutáni k sedadlům. Ať si tohle vylepšení vymyslel kdokoli, šlo o člověka pevně rozhodnutého zasáhnout svou oběť. Trestní zákony nezmění chování, které je pevně zakotvené ve složitých sociálních vazbách. Vzkaz byl zbytečný, protože Baldwinova nehybná, krutá tvář hleděla číšníkovi přes rameno. Vesmír poskočil, ztuhl, zatřepetal se, rozšířil se a zúžil v několika nečekaných směrech. Lidé pevného charakteru dokážou dlouhá písmena vždy odlišit, ať píší jakkoli nečitelně. Právě naopak jak plynuly týdny, byl jejich vzájemný vztah stále pevnější a důvěrnější. Náš svazek nemohl býti pevným, vždyť nejpevnější základ láska z mé strany scházela. Pracovní židle má mít pevnou konstrukci s nastavitelnou výškou sedadla a zádové opěrky. Babička zatočila růženec okolo ztuhlých rukou zemřelé, dívala se jí dlouho do tváře. Lea jim běžela vstříc a objavši mladšího cikána, hleděla mu pevně v temnomodré oko. Najednou si šokovaně uvědomili, že její levá ruka pevně spočívá v jeho pravé dlani. Krutě bych vás klamal, kdybych vám zastíral, že vám hrozí velmi vážné nebezpečí. Vlasy měla pevně stočené do ebenově černého válce a ozdobené jasmínovými květy. Věřím pevně, že si nezapamatoval žádnou z rad, které jsem mu toho večera poskytl. Přešli jsme bahnité dno a asi čtvrt míle jsme kráčeli po suchých, pevných drnech. Občas je potřeba zkontrolovat, že kabel je do zásuvky na počítači pevně připojen. Chtěla říci ještě mnoho užitečných vět, ale strýc Ota jí zavřel pevně ústa. První květ mladistvé dívčí její lásky zmařil krutý mráz nepříznivého osudu. Všichni jsme byli nějak zamyšlení a schopni nanejvýš tak strnule zírat před sebe. Kozlátka přislíbily poslušenství, matka zandala pevně vrátka a s pokojem odešla. Brada mu trčela vzhůru a oči upíral v strašlivém strnulém pohledu do rohu stropu. Domnívám se, že mám poměrně pevné nervy, ale při tom pohledu jsem byl otřesen.


Pro zajímavost:

ztuhlý synonyma,
tvrdošíjnost synonyma,
pevný, jistý synonyma,
tvrdý klobouk synonyma,
tvrdé lůžko synonyma,
troufám si tvrdit synonyma,
pevný, zásadový synonyma,