Pamatovák.czVás naučí.
 
Otázka:  
Odpověď:  
Zbývá 0 otázek
start zkoušení kam kliknout
Správně: 0 Špatně:  0

ukazatel úspěšnosti
 
 

Lekce českých synonym obsahující výraz poklidný, chladně uvažující, rozumný, klidný, mírný, rozvážný, zarovnaný Obsah zvolené lekce:


Našli jste v lekci chybu? Popište ji prosím: a klikněte na nahlásit.
   
nahrát lekci klikněte sem
smazat
prohodit otázku a odpověď
 

Výrazy podobné pojmu poklidný, chladně uvažující, rozumný, klidný, mírný, rozvážný, zarovnaný

chladně uvažující synonyma, klidný, rozvážný synonyma, rozumný, racionální synonyma, klidný synonyma, mírný synonyma, klidný, tichý synonyma, rozvážný synonyma, klidný, vyrovnaný synonyma,


Česká slovní zásobanáhodná lekce českých synonym
+Synonyma 1
+Synonyma 2
+Synonyma 3
+Synonyma 4
+Synonyma 5
+Synonyma 6
+Synonyma 7
+Synonyma 8
+Synonyma 9
+Synonyma 10
+Synonyma 11
+Synonyma 12
+Brněnský hantec
Angličtinanáhodná lekce angličtiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Pokročilí
+Velmi pokročilí
+Obchodní angličtina
+Tématická slovíčka
+Minimum na cesty
Němčinanáhodná lekce němčiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Obchodní němčina
+Minimum na cesty
Francouzštinanáhodná lekce francouzštiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Obchodní franc.
+Minimum na cesty
Španělštinanáhodná lekce španělštiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Minimum na cesty
Zeměpisnáhodná lekce zaměpisu
+Hlavní města
+Státy EU
+Rekordy
Literaturanáhodná lekce literatury
+Česká
+Světová
Ostatní předmětynáhodná lekce z kategorie ostatních předmětů
+Fyzika
+Chemie
Všeobecný přehlednáhodná lekce všeobecného přehledu
+Zkratky
+Vynálezy
+Citáty


Napište nám svůj názor na stránky nebo námět na zlepšení. Děkujeme.Použití pojmu poklidný, chladně uvažující, rozumný, klidný, mírný, rozvážný, zarovnaný ve větách.

Klidný život, pobyt ve svěžím venkovském vzduchu, mírná práce, toť jsou prostředky léčící bezesnost. Panovalť spravedlivě, mírně a rozumně, a slova Narcisčina nikdy z paměti nepustil. Blahovůle dává vzniknouti těm nesčíslným darům, jimiž člověk bohatý chtěl mírniti smutný osud nešťastných. Příjemný, mírně obtloustlý láma nám slušnou angličtinou vypráví historii kláštera Namkha Khyung Zong. Zásada rozumnosti nás zavazuje k tomu, abychom jednali podle osvědčených norem pedagogiky a pastorace. Dobrunka byla děvče poslušné, pracovité, přívětivé a rozumné, zkrátka děvče nadobyčej dobré. Moře, necelých sto kilometrů široké, bylo poměrně klidné, takže měli docela příjemnou plavbu. Muž slídil po maličkém pokojíku jako kudlanka, uvažující, má li strávit večer na modlitbách. Všichni tři jsme poklidně večeřeli v takové pochmurné staré jídelně s vybledlými tapetami. Vysoko na velitelském můstku zíral kapitán mírně podrážděně do nekonečných rozloh kosmu. Nejprve mírné otřesy ozvaly se na několika místech, kde kůra zemská odedávna byla nestálá. Silnice vedla do mírného svahu, na kterém stála doširoka rozložená, bíle omítnutá budova. Soudíme protož, že trestanec vzdálil se odtud, a statkáři kol močálu spí opět klidněji. Po léta je znám jako profesionální žebrák, ale žije zřejmě docela klidně a spořádaně. Jejich klidný a pohodou naplněný život ukončily až podivné události, o kterých už víme. Neodložíme tuhle debatu na příští schůzi? Do té doby můžeme všechno rozumně zvážit. Mluvil klidně a methodicky, jakoby soudil, že události, jež vypravuje, jsou zcela všední. Myslím, že všichni souhlasíte, že je to za daných okolností jediné rozumné řešení. Trillian mu mírným pohybem zadržela ruku, aby se náhodou nedotkl něčeho důležitého. Holmes seděl mlčky a klidně, oči přivřené, ale všechny smysly zbystřeně napjaté. Mluvil klidným tónem, ale měl zvláštní rezavý hlas, který působil velice hrozivě. Zanechají li ho tam, může tam žíti klidně, dokud nebude uchystána loď k odplutí. Mám li bydleti s někým, dám přednost muži klidných zvyků a zabranému do studií. Tohle jsou první tři rozumná slova, která jste od svého příchodu pronesl, Watsone. Přesto by ale bylo rozumné, kdybychom se k něčemu rozhodli, než se situace zhorší. Ovšem jen za vedení a za předběžné přípravy rozumných rodičů a vychovatelů. Každý mírný piják musí snésti výčitku, že svádí k pití dospělé i děti. Tvář jeho zůstala sice klidná, avšak z očí jeho zářilo radostné vzrušení. Teď ví všechno, a kdybych byl rozumnější, byl bych jí to pověděl už dávno. Ford se mírně zakymácel a ztěžka dosedl na židli naproti Cikorkovi Desiatovi.


Pro zajímavost:

rozumný, moudrý synonyma,
rozumný, inteligentní synonyma,
chladně synonyma,
rozumný, vyrovnaný synonyma,
rozumový, logický, rozumný synonyma,
mírumilovný, klidný francouzsky,
klidný anglicky,