Pamatovák.czVás naučí.
 
Otázka:  
Odpověď:  
Zbývá 0 otázek
start zkoušení kam kliknout
Správně: 0 Špatně:  0

ukazatel úspěšnosti
 
 

Lekce českých synonym obsahující výraz politováníhodný, špatný, chatrný, bídný, žalostný, zanedbaný, nešťastný, mizerný Obsah zvolené lekce:


Našli jste v lekci chybu? Popište ji prosím: a klikněte na nahlásit.
   
nahrát lekci klikněte sem
smazat
prohodit otázku a odpověď
 

Výrazy podobné pojmu politováníhodný, špatný, chatrný, bídný, žalostný, zanedbaný, nešťastný, mizerný


Česká slovní zásobanáhodná lekce českých synonym
+Synonyma 1
+Synonyma 2
+Synonyma 3
+Synonyma 4
+Synonyma 5
+Synonyma 6
+Synonyma 7
+Synonyma 8
+Synonyma 9
+Synonyma 10
+Synonyma 11
+Synonyma 12
+Brněnský hantec
Angličtinanáhodná lekce angličtiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Pokročilí
+Velmi pokročilí
+Obchodní angličtina
+Tématická slovíčka
+Minimum na cesty
Němčinanáhodná lekce němčiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Obchodní němčina
+Minimum na cesty
Francouzštinanáhodná lekce francouzštiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Obchodní franc.
+Minimum na cesty
Španělštinanáhodná lekce španělštiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Minimum na cesty
Zeměpisnáhodná lekce zaměpisu
+Hlavní města
+Státy EU
+Rekordy
Literaturanáhodná lekce literatury
+Česká
+Světová
Ostatní předmětynáhodná lekce z kategorie ostatních předmětů
+Fyzika
+Chemie
Všeobecný přehlednáhodná lekce všeobecného přehledu
+Zkratky
+Vynálezy
+Citáty


Napište nám svůj názor na stránky nebo námět na zlepšení. Děkujeme.Použití pojmu politováníhodný, špatný, chatrný, bídný, žalostný, zanedbaný, nešťastný, mizerný ve větách.

Atletický černoch z nějakého pobřežního kmene, kterého si zaučil můj nešťastný předchůdce, dělal kormidelníka. Blahovůle dává vzniknouti těm nesčíslným darům, jimiž člověk bohatý chtěl mírniti smutný osud nešťastných. Nevyčerpatelný, dokud nevyčerpatelné i pijanství všech mužských pisatelů a malířů tohoto bídného humoru. Při náhlém zahvízdnutí se lavina namačkaných těl rozvířila pohybem, který vyjadřoval žalostnou hrůzu. Výminkou tou jsou nešťastné bytosti, děti silných pijáků, zatížené dědičným sklonem k pijáctví. Zrzavý poutník byl posedlý ideou, že bychom toho nešťastníka Kurtze měli aspoň pořádně pomstít. Ale církev špatně se odměnila ženám za jejich bojovnou součinnost při šíření křesťanství. Lestným podvodem chtěl všecky na věky nešťastnými učiniti, kdyby ruka Páně nebyla překazila. Vaše řeči o mravní obrodě drahého národa jsou příliš chatrné, aby zakryly Vaše hříchy. Či zachytla rozpaky Markovy neb jeho plachost? Prošlehlo mi hlavou Plachost špatného svědomí. Když potom odešel, vyloupil jste klenotnici, ztropil jste poplach a dal nešťastníka zatknout. Viděl, jak se chlapec přemáhá, jak zdržuje pláč, jak pracuje s nechutí, špatně tajenou. Když viděla kněžna, že je všecko darmo, svolila a požehnala krásný nešťastný párek. Obávám se, že ta nešťastná událost bude mít velice neblahé následky pro jeho kariéru. Učím se francouzsky, polsky, kresbě, fortepianu, a i česká knížka neleží v zanedbání. Avšak záhy počalo mu býti teplo a nezvykle špatně uprostřed zápachu, který neustával. Vrátil se do svého bídného obydlí s dopodrobna promyšleným plánem na provedení pomsty. Riziko nákazy je často spojováno se špatnou hygienou, kontaminovanou vodou nebo potravou. Kdybys byla se přiznala, nebyla bys mě nikdy vysvobodila a na věky nešťastnou zůstala. Prendergast pak slezl do podpalubí a vlastnoručně podřízl krk nešťastnému doktorovi. Napodobením dobrých nebo špatných příkladů tvoří se povaha pomalu sice, ale jistě. Slyšela, že pan Dušek vstává, aby ji potěšil, aby ji pohladil po nešťastné hlavě. Když začala mýt zanedbané tělíčko, rozplakal se chlapeček znova a začal se bránit. Často také považuje za špatně napsaná slova i taková, která jsou napsána správně. Slyšel jsem, že padlo Kurtzovo jméno, a potom slova téhle nešťastné náhody využít. Tací lidé nejsou šťastni a své dítky a své nejbližší činí velmi nešťastnými. Řeknu panu Macgregorovi, že se to stalo nešťastnou náhodou, když si čistil revolver. Mělo by se snad přece říci něco hezkého, obyčejné zabíjení se špatně vyjímá. Celá postava její zvěstovala trpitelku, neboť byla nešťastna s druhým mužem svým. Jakkoli Markyta věděla, že to jinak nebude, přece se pustila do žalostného pláče.


Pro zajímavost:

žalostný, smutný synonyma,
ubohý, nešťastný, mizerný anglicky,
špatný, špatně německy,
špatný prodej francouzsky,
zlý, špatný anglicky,
nešťastný francouzsky,
špatný, špatně anglicky,