Pamatovák.czVás naučí.
 
Otázka:  
Odpověď:  
Zbývá 0 otázek
start zkoušení kam kliknout
Správně: 0 Špatně:  0

ukazatel úspěšnosti
 
 

Lekce českých synonym obsahující výraz politováníhodný, truchlivý, nešťastný, ubohý, dojímavý, smutný, mizerný, bědující Obsah zvolené lekce:


Našli jste v lekci chybu? Popište ji prosím: a klikněte na nahlásit.
   
nahrát lekci klikněte sem
smazat
prohodit otázku a odpověď
 

Výrazy podobné pojmu politováníhodný, truchlivý, nešťastný, ubohý, dojímavý, smutný, mizerný, bědující


Česká slovní zásobanáhodná lekce českých synonym
+Synonyma 1
+Synonyma 2
+Synonyma 3
+Synonyma 4
+Synonyma 5
+Synonyma 6
+Synonyma 7
+Synonyma 8
+Synonyma 9
+Synonyma 10
+Synonyma 11
+Synonyma 12
+Brněnský hantec
Angličtinanáhodná lekce angličtiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Pokročilí
+Velmi pokročilí
+Obchodní angličtina
+Tématická slovíčka
+Minimum na cesty
Němčinanáhodná lekce němčiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Obchodní němčina
+Minimum na cesty
Francouzštinanáhodná lekce francouzštiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Obchodní franc.
+Minimum na cesty
Španělštinanáhodná lekce španělštiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Minimum na cesty
Zeměpisnáhodná lekce zaměpisu
+Hlavní města
+Státy EU
+Rekordy
Literaturanáhodná lekce literatury
+Česká
+Světová
Ostatní předmětynáhodná lekce z kategorie ostatních předmětů
+Fyzika
+Chemie
Všeobecný přehlednáhodná lekce všeobecného přehledu
+Zkratky
+Vynálezy
+Citáty


Napište nám svůj názor na stránky nebo námět na zlepšení. Děkujeme.Použití pojmu politováníhodný, truchlivý, nešťastný, ubohý, dojímavý, smutný, mizerný, bědující ve větách.

Blahovůle dává vzniknouti těm nesčíslným darům, jimiž člověk bohatý chtěl mírniti smutný osud nešťastných. Zatím bylo v zámku smutné loučení a zástup lidstva vyprovázel ubohou Zdoběnu z města. Mně je blaze, synu milý, ale ona ubohá zde je nešťastná, zlobou nelidské matky. Děvčata smutně se dívaly na nešťastnou rodinu. Atletický černoch z nějakého pobřežního kmene, kterého si zaučil můj nešťastný předchůdce, dělal kormidelníka. Jeho zachmuřená, hlubokými vráskami protkaná tvář se zdála ještě smutnější a vážnější než dřív. Výminkou tou jsou nešťastné bytosti, děti silných pijáků, zatížené dědičným sklonem k pijáctví. Zrzavý poutník byl posedlý ideou, že bychom toho nešťastníka Kurtze měli aspoň pořádně pomstít. Já nemohu posud ani o smutné té skutečnosti přemýšleti, bych nejtruchlivějším citům nepodlehla. Lestným podvodem chtěl všecky na věky nešťastnými učiniti, kdyby ruka Páně nebyla překazila. Vojevodské mrtvoly přistírají příkrovem, Břetislav vychází z hrobky smutná hudba z venku. Radostné jásání lidu a laskavé objetí drahé milenky vyjasnilo ale brzy smutnou jeho tvář. Lékaři radili mu všelijaké léky a přimlouvali matce, aby ubohého nevidomce nechala v Praze. Když potom odešel, vyloupil jste klenotnici, ztropil jste poplach a dal nešťastníka zatknout. Když viděla kněžna, že je všecko darmo, svolila a požehnala krásný nešťastný párek. Já nevím, jaké to děvče nyní je, brzy veselá, dovádivá, hned zase zamyšlená, smutná. Podvakrát se stalo, že se nevlastní matka na ubohého hocha zcela bezdůvodně surově vrhla. Obávám se, že ta nešťastná událost bude mít velice neblahé následky pro jeho kariéru. Brzy viděl Valentin, že se zmýlil, a truchliv kráčel domů, neustále mysle na nevěrnici. Napíši rovnou panu Rucastlovi, obětuji své ubohé vlasy a zítra se rozjedu do Winchesteru. Neptunův prstenec, náramně roztažený mezi dvěma slunci, jal se bušiti do ubohé Země. Ještě smutnější než předešlý den chodil po hradě a žádný s ním vydržet nemohl. Představte si člověka se zavázanýma očima, který si vyjede s vozem po mizerné cestě. Kdybys byla se přiznala, nebyla bys mě nikdy vysvobodila a na věky nešťastnou zůstala. Hlava ubohého sira Karla byla řídkého typu, polo gallská, polo iberská ve svém rázu. Bylo více gentlemenů, kteří znali smutně poměry mé, i sdružili se, aby mně pomohli. Minul zase smutný týden a to malicherné týrání svíralo šlechetné srdce Baruščino. Prendergast pak slezl do podpalubí a vlastnoručně podřízl krk nešťastnému doktorovi. Pak teprve smutně mažu pryží a střízlivě znova kreslím, správně, podle měřítka. Slyšela, že pan Dušek vstává, aby ji potěšil, aby ji pohladil po nešťastné hlavě.


Pro zajímavost:

ubohý, nešťastný, mizerný anglicky,
smutný, modrý anglicky,
nešťastný francouzsky,
smutný obličej anglicky,
smutný,á francouzsky,