Pamatovák.czVás naučí.
 
Otázka:  
Odpověď:  
Zbývá 0 otázek
start zkoušení kam kliknout
Správně: 0 Špatně:  0

ukazatel úspěšnosti
 
 

Lekce českých synonym obsahující výraz pomluvit, pokálet, poskvrnit, špinit, očernit, ušpinit, zašpinit Obsah zvolené lekce:


Našli jste v lekci chybu? Popište ji prosím: a klikněte na nahlásit.
   
nahrát lekci klikněte sem
smazat
prohodit otázku a odpověď
 

Výrazy podobné pojmu pomluvit, pokálet, poskvrnit, špinit, očernit, ušpinit, zašpinit

špinit synonyma, poskvrnit, zneuctít synonyma, pokálet synonyma, umazat, poskvrnit, zamazat synonyma, zašpinění synonyma, ušpinit, umazat synonyma, ušpinit se synonyma,


Česká slovní zásobanáhodná lekce českých synonym
+Synonyma 1
+Synonyma 2
+Synonyma 3
+Synonyma 4
+Synonyma 5
+Synonyma 6
+Synonyma 7
+Synonyma 8
+Synonyma 9
+Synonyma 10
+Synonyma 11
+Synonyma 12
+Brněnský hantec
Angličtinanáhodná lekce angličtiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Pokročilí
+Velmi pokročilí
+Obchodní angličtina
+Tématická slovíčka
+Minimum na cesty
Němčinanáhodná lekce němčiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Obchodní němčina
+Minimum na cesty
Francouzštinanáhodná lekce francouzštiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Obchodní franc.
+Minimum na cesty
Španělštinanáhodná lekce španělštiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Minimum na cesty
Zeměpisnáhodná lekce zaměpisu
+Hlavní města
+Státy EU
+Rekordy
Literaturanáhodná lekce literatury
+Česká
+Světová
Ostatní předmětynáhodná lekce z kategorie ostatních předmětů
+Fyzika
+Chemie
Všeobecný přehlednáhodná lekce všeobecného přehledu
+Zkratky
+Vynálezy
+Citáty


Napište nám svůj názor na stránky nebo námět na zlepšení. Děkujeme.Použití pojmu pomluvit, pokálet, poskvrnit, špinit, očernit, ušpinit, zašpinit ve větách.

Uzká chodba vedla nás do čtverhranu, dlážděného dlaždicemi, kol něhož rozkládaly se špinavé byty. Paní Lackersteenové jakožto příbuzné se sice žádné pomluvy nedonesly, ale začínala být nervózní. Tepláky měli hodně špinavé, mnozí dokonce potrhané, zato měli všichni pečlivě upravené účesy. Vypadají jako horda špinavých rošťáků, a přece v každém z nich dříme jiskra nesmrtelnosti. Ponořil jej do zkumavky a papír se okamžitě zbarvil do mdlého, špinavě nachového odstínu. Kanodjova oblíbená hospoda je špinavá díra s udusanou podlahou a čtyřmi rozvrzanými stoly. Na stole se vršily nedojedené pokrmy a špinavé talíře, pozůstatky to včerejší večeře. Byla tam čtyři vedle sebe, tři prostě jenom špinavá a čtvrté se spuštěnými žaluziemi. Páchnoucí těla oblažíme teplou vodou a špinavé ponožky vyhodíme do odpadkového koše. Rozšíříme o něm pomluvy, připravíme ho o dobré jméno a jednou provždy ho zničíme. Moc závažná obvinění, která mě mají očernit a zničit mou úřední kariéru. Za špinavým oknem se také tlačili žebráci a upřeně nám hleděli do talířů. Ze špinavých vaků, které přivázali na naše krosny, vytáhnou krvavé kusy masa. Strop je vytapetovaný potrhanou látkou, která špínou ztratila i náznak barvy. Hamtali po kobercích a špinavýma rukama ohmatávali polštářování křesel. Město však vypadalo jenom jako mrtvá zóna nejubožejší ohavnosti a špíny. Kusy dřev, drnu a ratolesti stromů unášel špinavý proud řeky přes splav. Přicházíte, tuším proto, abyste očernil mého snoubence barona Grunera. Pokrývala ji letitá špína, ale číslice ještě bylo možné rozeznat. Kontrast se špinavým a odpudivým okolím jenom zvyšoval její půvab. Dyer, ten věděl, jak na ně! Chudák Dyer! To byla pěkná špinavost. Markovy krásné knihy zašpiněné, potřísněné válely se po zemi. Na nohou měli řetězy a táhl z nich silný zápach potu a špíny. Odesláno z Gravesendu někým, kdo měl pořádně špinavý palec. Mrňavý, vyděšeně se tvářící kluk v zašpiněných šatech. Uvedl mne do své špinavé svatyně a dlouze jsme spolu hovořili. Jejich zbytky bezútěšně tlely pod haldou špinavého sněhu. Nicméně, mějte se před jeho pomluvami na pozoru, příteli. Ale my je necivilizujeme jen na ně patláme vlastní špínu. Platil mu závratné sumy za jistou hodně špinavou práci.


Pro zajímavost: