Pamatovák.czVás naučí.
 
Otázka:  
Odpověď:  
Zbývá 0 otázek
start zkoušení kam kliknout
Správně: 0 Špatně:  0

ukazatel úspěšnosti
 
 

Lekce českých synonym obsahující výraz povolný, plastický, tažný, poslušný, pružný, pokorný, mírný, ohebný, tvárný Obsah zvolené lekce:


Našli jste v lekci chybu? Popište ji prosím: a klikněte na nahlásit.
   
nahrát lekci klikněte sem
smazat
prohodit otázku a odpověď
 

Výrazy podobné pojmu povolný, plastický, tažný, poslušný, pružný, pokorný, mírný, ohebný, tvárný

čiperný, ohebný, pružný synonyma, pružný, ohebný synonyma, ochotný, povolný synonyma, povolný, svolný synonyma, poddajný, tvárný synonyma, poslušný synonyma, tažný synonyma, mírný synonyma,


Česká slovní zásobanáhodná lekce českých synonym
+Synonyma 1
+Synonyma 2
+Synonyma 3
+Synonyma 4
+Synonyma 5
+Synonyma 6
+Synonyma 7
+Synonyma 8
+Synonyma 9
+Synonyma 10
+Synonyma 11
+Synonyma 12
+Brněnský hantec
Angličtinanáhodná lekce angličtiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Pokročilí
+Velmi pokročilí
+Obchodní angličtina
+Tématická slovíčka
+Minimum na cesty
Němčinanáhodná lekce němčiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Obchodní němčina
+Minimum na cesty
Francouzštinanáhodná lekce francouzštiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Obchodní franc.
+Minimum na cesty
Španělštinanáhodná lekce španělštiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Minimum na cesty
Zeměpisnáhodná lekce zaměpisu
+Hlavní města
+Státy EU
+Rekordy
Literaturanáhodná lekce literatury
+Česká
+Světová
Ostatní předmětynáhodná lekce z kategorie ostatních předmětů
+Fyzika
+Chemie
Všeobecný přehlednáhodná lekce všeobecného přehledu
+Zkratky
+Vynálezy
+Citáty


Napište nám svůj názor na stránky nebo námět na zlepšení. Děkujeme.Použití pojmu povolný, plastický, tažný, poslušný, pružný, pokorný, mírný, ohebný, tvárný ve větách.

Byla tichá, mírná, pokorná, úslužná a nábožná. Blahovůle dává vzniknouti těm nesčíslným darům, jimiž člověk bohatý chtěl mírniti smutný osud nešťastných. Klidný život, pobyt ve svěžím venkovském vzduchu, mírná práce, toť jsou prostředky léčící bezesnost. Příjemný, mírně obtloustlý láma nám slušnou angličtinou vypráví historii kláštera Namkha Khyung Zong. Nadarmo jsem pátral mezi hloučky cestujících a vyprovázejících po pružné postavě svého přítele. Dobrunka byla děvče poslušné, pracovité, přívětivé a rozumné, zkrátka děvče nadobyčej dobré. Dostává se mi rozhřešení, a zbožně i pokorně líbám křížek na štole pátera Bonaventury. Vysoko na velitelském můstku zíral kapitán mírně podrážděně do nekonečných rozloh kosmu. Nejprve mírné otřesy ozvaly se na několika místech, kde kůra zemská odedávna byla nestálá. Hromotluckýma rukama a nohama a hustými bílými řasami trochu připomínal tažného hřebečka. Silnice vedla do mírného svahu, na kterém stála doširoka rozložená, bíle omítnutá budova. Trillian mu mírným pohybem zadržela ruku, aby se náhodou nedotkl něčeho důležitého. Rozhoupav se ještě naposled na nejnižší větvi, seskočil pružně do kyprého mechu. Panovalť spravedlivě, mírně a rozumně, a slova Narcisčina nikdy z paměti nepustil. Drobná její postavička, pružná je jak proutek vrbový a pohyblivá jako motýlek. Každý mírný piják musí snésti výčitku, že svádí k pití dospělé i děti. Ford se mírně zakymácel a ztěžka dosedl na židli naproti Cikorkovi Desiatovi. No, tomu ja ťa všetkému naučím, len buď poslušná, čo ti ja buděm kázať. Olinka se utišila, když dostala tucet hubiček, a poslušně odešla do jídelny. Ale k sebedůvěře druží se tu pokorný pocit, vědomí vlastní nedokonalosti. Překvapilo ho a mírně znepokojilo, když zjistil, že Arthur má společníka. Rejsovní prkénka jakákoliv, tuhy a klí pružné budou zde důležité věci. Stačí je nadzvednout a jsme na střeše, která se v mírném úhlu svažuje. Nemírní nemohou sváděti, ti svým zjevem odpuzují, svádějí jen mírní. Pan Ferdinand Muška přečetl dopis, políbil jej a poslušně zavřel oči. Zlatý král vešel do místnosti pokornějším způsobem, než ji opustil. Do mysli se mu opět vkrádal pocit, že je něčím mírně podrážděn. Teď mě již několik dní mírně bolí hlava a měl jsem bolesti krku. Rip to věděl a vrtě s mírným úsměvem hlavou, chápal se práce. Mírně nakloněná dolů, pečlivě hleděla do Renesmeeiny tváře.


Pro zajímavost:

tvárný synonyma,
přizpůsobivý, pružný anglicky,
mírný německy,