Pamatovák.czVás naučí.
 
Otázka:  
Odpověď:  
Zbývá 0 otázek
start zkoušení kam kliknout
Správně: 0 Špatně:  0

ukazatel úspěšnosti
 
 

Lekce českých synonym obsahující výraz prahnout, hladovět, toužit, bažit Obsah zvolené lekce:


Našli jste v lekci chybu? Popište ji prosím: a klikněte na nahlásit.
   
nahrát lekci klikněte sem
smazat
prohodit otázku a odpověď
 

Výrazy podobné pojmu prahnout, hladovět, toužit, bažit

toužit, bažit, dychtit synonyma, bažina synonyma, prahnout, žíznit, dychtit synonyma, bažant synonyma, hladovět synonyma, močál, bažina synonyma, prahnout, dychtit synonyma, bažina, močál synonyma,


Česká slovní zásobanáhodná lekce českých synonym
+Synonyma 1
+Synonyma 2
+Synonyma 3
+Synonyma 4
+Synonyma 5
+Synonyma 6
+Synonyma 7
+Synonyma 8
+Synonyma 9
+Synonyma 10
+Synonyma 11
+Synonyma 12
+Brněnský hantec
Angličtinanáhodná lekce angličtiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Pokročilí
+Velmi pokročilí
+Obchodní angličtina
+Tématická slovíčka
+Minimum na cesty
Němčinanáhodná lekce němčiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Obchodní němčina
+Minimum na cesty
Francouzštinanáhodná lekce francouzštiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Obchodní franc.
+Minimum na cesty
Španělštinanáhodná lekce španělštiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Minimum na cesty
Zeměpisnáhodná lekce zaměpisu
+Hlavní města
+Státy EU
+Rekordy
Literaturanáhodná lekce literatury
+Česká
+Světová
Ostatní předmětynáhodná lekce z kategorie ostatních předmětů
+Fyzika
+Chemie
Všeobecný přehlednáhodná lekce všeobecného přehledu
+Zkratky
+Vynálezy
+Citáty


Napište nám svůj názor na stránky nebo námět na zlepšení. Děkujeme.Použití pojmu prahnout, hladovět, toužit, bažit ve větách.

Nevyčerpatelným zdrojem příjmů pro warlordy je mezinárodní pomoc pro chudé hladovějící obyvatelstvo. Zapadající slunce vykouzlí tuto nádheru kdekoli, ale sestra věděla, že nedaleko odtud hladovějí lidé. Horolezci patřili k mým obdivovaným hrdinům a toužil jsem s nimi prožívat báječná dobrodružství. Pronikavě zazářila třínohá věž chapmanského majáku, postaveného na ploché bažinaté půdě. Lokaj přinesl Jelínkovi druhé snídaní, bažantí prsíčka sekané, na porcelánovém talíři. Nespatřily však toužebně očekávaného dříve, než se všickni námluvníci vypořádali. Voda v něm byla dokonale průzračná, což je v zemi plné bažin obrovská vzácnost. Pro tyto rozběsněné, hladové a často zdrogované chudáky je kořistí všechno. Bylo ode mne hanebné, podlé, že jsem toužila nahlédnouti do psaní, čisti je. Svou vysokou, hubenou, nepoddajnou postavou vzbuzoval dojem hladové chamtivosti. Přestal být bohem a stal se mužem, po kterém se touží, vzdychá, šílí. Ty, neprovdaná, máš touž bolest jako já, která mám muže, jehož miluji. Martin toužil po galánečce a Janko se chtěl oženit, aby mu nebylo smutno. Cítila takto za celé svoje pohlaví a toužila získati je věci pospolité. Sem tam nad bažinou při vzdálených lesích míhala se bledá světélka. Za deset dnů se jejich vztah nijak nepřiblížil tomu, po čem toužil. Proto my tak nesmírně toužíme po tom, abychom se hodně brzy vdaly. Cítím svou mladost, zdraví, krásu, hladové tvůrčí schopností. Toužil po něčem jednoduchém a známém, čeho by se mohl zachytit. Nezbývá mi již nic, v co bych doufal, a nic, po čem bych toužil. Ale nebýt dobročinnosti místních lidí, asi by často hladověli. Líbajíc Tě zůstávám Tvá toužebně Tě očekávající matka. Právě touž otázku jsem hodlal položit já vám, pane profesore. Zafod a Ford se na ně bez nejmenšího zaváhání hladově vrhli. Dejme tomu, že skutečně nějaký veliký pes toulal se bažinou. Osoby s vysokými hodnotami touží po vědění a mají zájem. Zatím očekávala královna s toužebností návštěvu víly. Vždyť jest to přece příležitost, po jakéž jste toužil. Jestliže toužíte konat své povinnosti dobře, milujte je. Neměl v Paříži nikoho a toužil s někým se seznámiti.


Pro zajímavost:

bažant anglicky,
toužit po anglicky,