Pamatovák.czVás naučí.
 
Otázka:  
Odpověď:  
Zbývá 0 otázek
start zkoušení kam kliknout
Správně: 0 Špatně:  0

ukazatel úspěšnosti
 
 

Lekce českých synonym obsahující výraz rezistence, nelibost, averze, antipatie, nechuť, zášť, hnus Obsah zvolené lekce:


Našli jste v lekci chybu? Popište ji prosím: a klikněte na nahlásit.
   
nahrát lekci klikněte sem
smazat
prohodit otázku a odpověď
 

Výrazy podobné pojmu rezistence, nelibost, averze, antipatie, nechuť, zášť, hnus

antipatie synonyma, hnusně synonyma, hnus, ohavnost synonyma, odpor, averze synonyma, zášť synonyma, odpor, nechuť synonyma, zášť, zaujatost synonyma, rezistence synonyma,


Česká slovní zásobanáhodná lekce českých synonym
+Synonyma 1
+Synonyma 2
+Synonyma 3
+Synonyma 4
+Synonyma 5
+Synonyma 6
+Synonyma 7
+Synonyma 8
+Synonyma 9
+Synonyma 10
+Synonyma 11
+Synonyma 12
+Brněnský hantec
Angličtinanáhodná lekce angličtiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Pokročilí
+Velmi pokročilí
+Obchodní angličtina
+Tématická slovíčka
+Minimum na cesty
Němčinanáhodná lekce němčiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Obchodní němčina
+Minimum na cesty
Francouzštinanáhodná lekce francouzštiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Obchodní franc.
+Minimum na cesty
Španělštinanáhodná lekce španělštiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Minimum na cesty
Zeměpisnáhodná lekce zaměpisu
+Hlavní města
+Státy EU
+Rekordy
Literaturanáhodná lekce literatury
+Česká
+Světová
Ostatní předmětynáhodná lekce z kategorie ostatních předmětů
+Fyzika
+Chemie
Všeobecný přehlednáhodná lekce všeobecného přehledu
+Zkratky
+Vynálezy
+Citáty


Napište nám svůj názor na stránky nebo námět na zlepšení. Děkujeme.Použití pojmu rezistence, nelibost, averze, antipatie, nechuť, zášť, hnus ve větách.

Vzbudil jsem zášť člověka, kterého pravděpodobně neznáte, okrskového soudce U Pchou Ťina. Nechutná, odporná medicína mu sotva stačila sklouznout do žaludku a už polykal další dávku. Ze dveří farských vyběhl krásný černý pes, zaštěkl, ale vida denního hosta, hned umlkl. Viděl, jak se chlapec přemáhá, jak zdržuje pláč, jak pracuje s nechutí, špatně tajenou. Její hlas přešel do nechutného, hysterického ječení, jakým se hádají ženy na bazaru. Mohl to být obyčejný lupič, nebo možná choval vůči panu Douglasovi soukromou zášť. Píšu poezii jen proto, abych si odreagoval svůj podlý, hnusný, bezcitný zevnějšek. Neustálé skrývání vlastní nechuti vás nakonec začne užírat jako skrytá choroba. Ještě jednou zaštrachal v zavázaném ručníku, ale už tam žádná písmena nebyla. Horečně zašťáral v sutinách na podlaze a vylovil kus hadice a plastikový šálek. Přesto vůči vám necítím žádnou zášť, jednal jste se mnou poctivě a čestné. Přesto šla za ním, protože věděla, že by mu svou nechuť nedokázala vysvětlit. Jde dívka a v ošklivosti před hnusnou žábou vypíchne jí oko slunečníkem. Ten vepř stará, nechutná! pomyslel si, jak tak Macgregora na silnici sledoval. Ale ženské sotva se po něm obrátily a Míla s nechutí vydrovku popošinul. Bůh sám Ví, proč raději snáším nelibosti než touhu po štěstí. Celý ten výjev byl tak drastický a nechutný, že to všemi otřáslo. Vogon začal číst krátkou, leč nechutnou pasáž z vlastní tvorby. Jsem vídeňská Češka, s německým jménem k mé velké nelibosti. Mohou také vyvolat rezistenci na léky, které proti HIV užíváte. Ale proč? K jeho značné nelibosti mu do mysli pronikla myšlenka. Bolest byla rázem ostřejší, nepříjemnější a hnusnější. Hnus! Zdola se po svahu jako bílorudá skvrna blížil Barmánec. Mnoho démonů očividně sdílelo Vilgorovu nechuť k Merrytovi. Hnusí se mi z celého srdce, ale zároveň z něho mám strach. Smutnou pravdou zůstávalo, že jsem se nepokusila zaštítit. Jest to ale samá osobní zášť a vězí jich v tom několik. Zděšeně zalapal po dechu a pokusil se zašťourat v uchu. Hlavním terčem jeho nelibosti bývala však jeho choť. Jen se dám s někým do řeči, už se mu začnu hnusit.


Pro zajímavost:

hnusit si, ošklivit si synonyma,
zášť, zlá vůle, hněv synonyma,
odpor, nevole, antipatie synonyma,
hnusný synonyma,