Pamatovák.czVás naučí.
 
Otázka:  
Odpověď:  
Zbývá 0 otázek
start zkoušení kam kliknout
Správně: 0 Špatně:  0

ukazatel úspěšnosti
 
 

Lekce českých synonym obsahující výraz rozehnat, poházet, rozprášit, rozsypat, promrhat, roztrousit, rozčilit, promarnit, rozptýlit Obsah zvolené lekce:


Našli jste v lekci chybu? Popište ji prosím: a klikněte na nahlásit.
   
nahrát lekci klikněte sem
smazat
prohodit otázku a odpověď
 

Výrazy podobné pojmu rozehnat, poházet, rozprášit, rozsypat, promrhat, roztrousit, rozčilit, promarnit, rozptýlit

rozházet, poházet, rozsypat synonyma, promarnit, zahodit synonyma, rozčílit synonyma, rozptýlení synonyma, promarnit, utratit synonyma, rozehnat synonyma, rozptyl synonyma, rozveselit, rozptýlit synonyma,


Česká slovní zásobanáhodná lekce českých synonym
+Synonyma 1
+Synonyma 2
+Synonyma 3
+Synonyma 4
+Synonyma 5
+Synonyma 6
+Synonyma 7
+Synonyma 8
+Synonyma 9
+Synonyma 10
+Synonyma 11
+Synonyma 12
+Brněnský hantec
Angličtinanáhodná lekce angličtiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Pokročilí
+Velmi pokročilí
+Obchodní angličtina
+Tématická slovíčka
+Minimum na cesty
Němčinanáhodná lekce němčiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Obchodní němčina
+Minimum na cesty
Francouzštinanáhodná lekce francouzštiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Obchodní franc.
+Minimum na cesty
Španělštinanáhodná lekce španělštiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Minimum na cesty
Zeměpisnáhodná lekce zaměpisu
+Hlavní města
+Státy EU
+Rekordy
Literaturanáhodná lekce literatury
+Česká
+Světová
Ostatní předmětynáhodná lekce z kategorie ostatních předmětů
+Fyzika
+Chemie
Všeobecný přehlednáhodná lekce všeobecného přehledu
+Zkratky
+Vynálezy
+Citáty


Napište nám svůj názor na stránky nebo námět na zlepšení. Děkujeme.Použití pojmu rozehnat, poházet, rozprášit, rozsypat, promrhat, roztrousit, rozčilit, promarnit, rozptýlit ve větách.

Nejjednodušší je šíření vzácných plynů, které vytvoří radioaktivní oblak unášený a rozptylovaný vzdušnými proudy. Děvčata zbavují se své rozptýlenosti, prázdného snilství, chlapci odvykají jisté vrozené hrubosti a panovačnosti. Neočekávaná a téměř nevysvětlitelná návštěva z vesmíru však naprosto ospravedlňovala jeho rozčilení. Dům přepychový, moderní, Markovy umělecké předměty groteskně rozptýleny po nesourodých komnatách. Naučila se nestřílet z obou hlavní najednou, ale samým rozčilením nedokázala pořádně zamířit. Musel být pořádně rozčilený, když tu zapomněl dýmku, které si zřejmě neobyčejně cení. Na verandě kanceláře se objevil jeden z Ellisových písařů a ted tam rozčileně nadskakovat. Po močálu rozptýleny jsou osamělé domy, a on jest člověkem, který neváhá před ničím. Přepadová kolona pod velením plukovníka Greatheada obklíčila Agru a povstalce rozprášila. Kristla také málo mluvila, seděla s očima sklopenýma na stul, poházený zelenou rozmarnou. Přírodozpytec gestikuloval živě při tom, a již také rozčilen poskakoval před milenci. Neklan, rozčilený světem, rozvířeným světem, národním naším životem, unáší mě. Aby tento případ můj pěkně uzrál a zaokrouhlil se, promrhal jsem život klienta svého. Obcházela kolem postele a nenechala Floryho na pokoji, až se nakonec rozčílila vyskočil. Stangerson zdál se býti tím velice rozčilen, ale Drebbera zdálo se to spíše těšiti. Otázku poslední kladl mi několikrát, a vždy hlasem, jenž se chvěl rozčilením. Host vyskočil z křesla a v neovladatelném rozčilení začal přecházet po pokoji. Měl nezdravou barvu a řídké, narezlé vlasy se mu zřejmě zježily rozčilením. Po tolika letech byla konečně jejich moc zlomena a celá organizace rozprášena. Do místnosti dopadal svit měsíce a osvětloval ji matnou, rozptýlenou září. Jest dlužno zdržeti se všech lihovin i všech nápojů nervy rozčilujících. Náš Illir byl silně dojat, tiskna mi v rozčílení ruku silnou pravicí svou. Ale nemýlím li se, právě přijíždí a jistě rozptýlí naše pochybnosti. Viděla pana Barkera, hrozně bledého a rozčileného, když vyšel z pracovny. Na štěstí obdržel jsem mnoho nových knížek, a ty rozptýlily mou mysl. To buď svědčí o nedbalosti, aneb o rozčilení a spěchu vystřihovače. Volal jsem na husu, která se vyvine z tuleně, to tě nemusí rozčilovat. Přidřepl, máváním rozehnal oblaka mrazivého plynu a otevřel poklop. Na stole byly poházeny ozdoby vlasů jejích, její šátek a tak dále. Ale on utíká! Utíká! volala Elizabeth a rozčileně přešlapovala.


Pro zajímavost:

rozsypat se synonyma,
rozptýlit se synonyma,
promrhat synonyma,
rozsypat synonyma,
rozptýlený synonyma,
rozptýlení německy,