Pamatovák.czVás naučí.
 
Otázka:  
Odpověď:  
Zbývá 0 otázek
start zkoušení kam kliknout
Správně: 0 Špatně:  0

ukazatel úspěšnosti
 
 

Lekce českých synonym obsahující výraz rozsedlina, strž, rokle, propast, trhlina Obsah zvolené lekce:


Našli jste v lekci chybu? Popište ji prosím: a klikněte na nahlásit.
   
nahrát lekci klikněte sem
smazat
prohodit otázku a odpověď
 

Výrazy podobné pojmu rozsedlina, strž, rokle, propast, trhlina

strž, rokle synonyma, propast synonyma, rozsedlina synonyma, strž synonyma, trhlina synonyma, propást, zmeškat synonyma, příkop, rokle, úvoz, jáma synonyma, propast, rozpor, rozdíl synonyma,


Česká slovní zásobanáhodná lekce českých synonym
+Synonyma 1
+Synonyma 2
+Synonyma 3
+Synonyma 4
+Synonyma 5
+Synonyma 6
+Synonyma 7
+Synonyma 8
+Synonyma 9
+Synonyma 10
+Synonyma 11
+Synonyma 12
+Brněnský hantec
Angličtinanáhodná lekce angličtiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Pokročilí
+Velmi pokročilí
+Obchodní angličtina
+Tématická slovíčka
+Minimum na cesty
Němčinanáhodná lekce němčiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Obchodní němčina
+Minimum na cesty
Francouzštinanáhodná lekce francouzštiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Obchodní franc.
+Minimum na cesty
Španělštinanáhodná lekce španělštiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Minimum na cesty
Zeměpisnáhodná lekce zaměpisu
+Hlavní města
+Státy EU
+Rekordy
Literaturanáhodná lekce literatury
+Česká
+Světová
Ostatní předmětynáhodná lekce z kategorie ostatních předmětů
+Fyzika
+Chemie
Všeobecný přehlednáhodná lekce všeobecného přehledu
+Zkratky
+Vynálezy
+Citáty


Napište nám svůj názor na stránky nebo námět na zlepšení. Děkujeme.Použití pojmu rozsedlina, strž, rokle, propast, trhlina ve větách.

Teď napomenul druhého k pozoru a sám lezl ostražitě mezi křovím nějakou rozsedlinou dolů. Na několika místech došlo k sesuvům půdy a ke vzniku trhlin v přípovrchových vrstvách. Vědomí vyhaslo a ledové zapomnění je stahovalo hlouběji a hlouběji do propasti nebytí. Jindřich nevěděl, jak by ji smířil, a protože nepřišel na to pravé, propast rostla. Jejich vlastní planeta stržena tenkrát se své dráhy, kterou obíhala po miliony let. Rýznburský šel vždy pohodlným krokem, pan Beyer jako by přes propasti kráčel. Pod námi je propastná hlubina, uklouznutí a následný pád by skončil smrtí. Sypte se světy do bezdné propasti, já duchem vzhůru letím k věcné vlasti!. Potom jsem div nespadl do velice úzké strže, jen jakési jizvy ve svahu kopce. Zvíře se vzepjalo, zapotácelo se na kraji propasti a shroutilo se do údolí. Měla teď důvod si mě ošklivit a propast mezi námi se ještě rozšířila. Sestoupil lopotně do rokle a znovu vzhůru v marné naději, že nalezne vody. Chvíli o tom přemýšlel a napadlo ho, že jeho dohad má logickou trhlinu. Chalupník dělal ukrutný rámus, když mu žena stržený peníz přinesla. Většinu odpoledne jsem strávil neklidným přecházením úzkou roklinou. Mám v očích propasti toho, co jsem proložila a nemohu se toho zbaviti. Týden na to přišel Mašin k výslechu, jehož propásli v G nserndorfu. Celý jeho život je propast až nestvůrná a výška až závratná. Silné škody velké a hluboké trhliny ve zdivu, zřícení komínů. Panter přeskočil strže, které farmáři museli pracně obcházet. Viděl jsem okno, kterým propasírovali tvého přítele Stephena. Příkrá a nerovná, procházela roklemi a křižovala potoky. Pod nohou vidí propast a divé proudy valící se v ní řeky. Drizztova setrvačnost ho přenesla na opačnou stranu rokle. Hluboká propast rozevřela se mezi oběma částmi lidstva. Byl jsem však stržen bitvou, výzvou tolika protivníků. Jako někoho propasírovat drátěným struhadlem na sýr. Mlha se na okamžik zvedla a před sebou spatřil propast. Měsíc probleskl trhlinami mrakův, plujících po nebi. Za úsvitu vyšplhala výprava zpátky na vrchol rokle.


Pro zajímavost:

rokle synonyma,
propast, rokle německy,
zmeškat, propást německy,