Pamatovák.czVás naučí.
 
Otázka:  
Odpověď:  
Zbývá 0 otázek
start zkoušení kam kliknout
Správně: 0 Špatně:  0

ukazatel úspěšnosti
 
 

Lekce českých synonym obsahující výraz smršť, bouře, cyklón, uragán, hurikán Obsah zvolené lekce:


Našli jste v lekci chybu? Popište ji prosím: a klikněte na nahlásit.
   
nahrát lekci klikněte sem
smazat
prohodit otázku a odpověď
 

Výrazy podobné pojmu smršť, bouře, cyklón, uragán, hurikán

hurikán, uragán synonyma, hurikán, vichřice, orkán synonyma, hurikán synonyma, bouře, výbuch synonyma, bouře synonyma, smršť synonyma, smršť, vichřice synonyma, větrná smršť anglicky,


Česká slovní zásobanáhodná lekce českých synonym
+Synonyma 1
+Synonyma 2
+Synonyma 3
+Synonyma 4
+Synonyma 5
+Synonyma 6
+Synonyma 7
+Synonyma 8
+Synonyma 9
+Synonyma 10
+Synonyma 11
+Synonyma 12
+Brněnský hantec
Angličtinanáhodná lekce angličtiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Pokročilí
+Velmi pokročilí
+Obchodní angličtina
+Tématická slovíčka
+Minimum na cesty
Němčinanáhodná lekce němčiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Obchodní němčina
+Minimum na cesty
Francouzštinanáhodná lekce francouzštiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Obchodní franc.
+Minimum na cesty
Španělštinanáhodná lekce španělštiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Minimum na cesty
Zeměpisnáhodná lekce zaměpisu
+Hlavní města
+Státy EU
+Rekordy
Literaturanáhodná lekce literatury
+Česká
+Světová
Ostatní předmětynáhodná lekce z kategorie ostatních předmětů
+Fyzika
+Chemie
Všeobecný přehlednáhodná lekce všeobecného přehledu
+Zkratky
+Vynálezy
+Citáty


Napište nám svůj názor na stránky nebo námět na zlepšení. Děkujeme.Použití pojmu smršť, bouře, cyklón, uragán, hurikán ve větách.

ZÁKLADNÍ INFORMACE Do pojmu prudké a bouřlivé počasí zahrnujeme hurikány a tornáda. Mimořádně silným větrem orkány, větrné bouře, cyklóny. Již první hlídky, skupiny drobných meteorů padaly na Zemi, jako první krůpěje přicházející bouře. Vichr plápolal bílým rouchem jejím, a strašnou přísahu zanášela bouře daleko se rtů jejích. Při bouřce může dojít k poškození počítače a hlavně modemu připojeného k telefonní lince. Bouře umlkla, oblaky černé se rozpustily v déšť a husté krůpěje bičovaly rozčeřené vlny. Vy jste ten pravý pták bouřlivák, jehož přítomnost neklamně ohlašuje zločin, Watsone. Spatřiv kata však tiše sedícího, přistoupil k vysokým oknům a hleděl v bouřlivou noc. Člověku je neustále ukazována jeho nicotnost a člověk se bouří, zobrazuje absurditu. Nahoře to tlí zcela šosácky, a dole pořád ještě štěká a bouří nějaká bestie. Nouzovým řešením je za bouřky počítač odpojit od napájení i od telefonní linky. Celkem tedy sedm větších či menších světů zřítilo se do lůna bouřlivé Země. Ve mně hrozná bouře burácela, nevěděla jsem dobře, jak se k němu chovati mám. Než jsem jí však mohl odpovědět, vpadla do toho jako větrná smršť ta Kitty. Představte si takového bouřliváka před sto lety, za regentství Jiřího IV. Bouřky mohou zničit stromy a budovy a vyřadit elektrické a telefonní linky. Zavřeli jsme jednou večer okna, v obavě, že přijde bouřka, a ulehli jsme. Věděl jsem, že se jeho neklidný duch bouří proti vnucené nečinnosti. Za odpuštění hříchů, za odvrácení pohrom, bouří, ztroskotání. Ford na něj chvíli nechápavě zíral, a pak se bouřlivě rozchechtal. Bouře jako bytím udeřením byla vztek svůj zchladila, přestávala. Po několikadenním parnu strhla se s večerem silná bouře a liják. Celé se to pravidelně v pomalém rytmu nadýmalo a smršťovalo. Za bouřlivého potlesku vystoupil Zafod Bíblbrox z bubliny. Blesky se ztrácely, přestalo i pršet, bouřka se zatáhla. Bouře náhle utichla, jako když člověk odhodí plášť. Prudké bouřky jsou často doprovázeny rychlými větry. Bude dost času chystati se na bouři, až tak učiníme. Válka dál vzdáleně hřměla, jako bouře za obzorem. Rozpoutala se smršť úderů a šermířských fint.


Pro zajímavost:

tornádo, smršť anglicky,
hurikán anglicky,