Pamatovák.czVás naučí.
 
Otázka:  
Odpověď:  
Zbývá 0 otázek
start zkoušení kam kliknout
Správně: 0 Špatně:  0

ukazatel úspěšnosti
 
 

Lekce českých synonym obsahující výraz snažení, námaha, pokus, snaha Obsah zvolené lekce:


Našli jste v lekci chybu? Popište ji prosím: a klikněte na nahlásit.
   
nahrát lekci klikněte sem
smazat
prohodit otázku a odpověď
 

Výrazy podobné pojmu snažení, námaha, pokus, snaha

úsilí, námaha, snaha synonyma, snažení, úsilí synonyma, přílišná námaha synonyma, snaha synonyma, snaha, úsilí, námaha německy, úsilí, snaha anglicky, pokus anglicky, snaha o dosažení zisku německy,


Česká slovní zásobanáhodná lekce českých synonym
+Synonyma 1
+Synonyma 2
+Synonyma 3
+Synonyma 4
+Synonyma 5
+Synonyma 6
+Synonyma 7
+Synonyma 8
+Synonyma 9
+Synonyma 10
+Synonyma 11
+Synonyma 12
+Brněnský hantec
Angličtinanáhodná lekce angličtiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Pokročilí
+Velmi pokročilí
+Obchodní angličtina
+Tématická slovíčka
+Minimum na cesty
Němčinanáhodná lekce němčiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Obchodní němčina
+Minimum na cesty
Francouzštinanáhodná lekce francouzštiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Obchodní franc.
+Minimum na cesty
Španělštinanáhodná lekce španělštiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Minimum na cesty
Zeměpisnáhodná lekce zaměpisu
+Hlavní města
+Státy EU
+Rekordy
Literaturanáhodná lekce literatury
+Česká
+Světová
Ostatní předmětynáhodná lekce z kategorie ostatních předmětů
+Fyzika
+Chemie
Všeobecný přehlednáhodná lekce všeobecného přehledu
+Zkratky
+Vynálezy
+Citáty


Napište nám svůj názor na stránky nebo námět na zlepšení. Děkujeme.Použití pojmu snažení, námaha, pokus, snaha ve větách.

Načež k mému úžasu zavládlo dlouhé ticho, přerušované namáhavým oddechováním a sípáním nemocného. Pak provedl cosi, co by nezasvěcenému pozorovateli připadalo jako heroický pokus přejít místnost. Náležitě osvětlit její snahy, to by vyžadovalo zvláštní přednášky samostatné a obšírné. Bylo zcela očividné, že pan Nathan Garrideb nebude šetřit námahy, aby našel dalšího jmenovce. Snahou její ustavil se komitét dámský na podporu chudých chovanek ústavu učitelského v Brně. Cesta se všelijak klikatí, stoupá, klesá k řece, vede bizarními skalami, ale není namáhavá. Zjednal jsem si to prý přílišnou námahou a nedostatečnou výživou v horách Solného jezera. Jestli dovolíte, pokusím se teď vrátit do školy, protože bych si opravdu potřeboval lehnout. Byla to zkušenost inspirující, v souladu s naší snahou vytvořit knihu o tibetském buddhismu. Pokusí li se náš přítel z Divokého západu býti práv své přezdívce, budeme připraveni. Vy mužští svým snažením aspoň pěkné pověsti docházíte, a vaše jméno vás přetrvá. Na pokusných polích přivedeny byly poměry vodní k největší dokonalosti a prospěšnosti. Když mi ale dovolíš, abych si poradil sám, pokusím se najít nějaké čestné východisko. Urputnou snahou zničit Zemi se vším, co na ní bylo, poněkud překračoval svou kompetenci. Tři malé výstupky nad horními okny byly chabým pokusem dodat jejímu názvu oprávnění. Nelekejme se namáhání, Čelícího ku zachování ryzosti, čistokrevnosti našeho národa. Byl to choulostivý pokus, ale poněvadž byl padací most zvednut, jiná cesta neexistovala. Ochota učit se Označuje snahu přijímat nové vědění, tedy rozšiřovat své znalosti. To se nemůže stát, pokud budou pokusy omezit její poslání jen na náboženskou oblast. Při popisování kořenů moderny bylo možno vidět snahu o nalezení objektivního celku. Hlavní snahou starších organizací bylo rozumově obhájit víru, dokázat její logiku. Několikrát jsem se pokusil přimět oba Sikhy k řeči, ale velký úspěch jsem neměl. Zpočátku se zdála výrazně groteskní a potom skončila v zoufalém pokusu o loupež. Odsuzuji však co nejrozhodněji nedávné pokusy zmocnit se těchto listin a zničit je. Holmes seděl v županu u rohového stolku a byl zabrán do jakéhosi chemického pokusu. Posměch a kaceřování stíhaly první průkopnice ženských snah a ženského hnutí. Pokusím se vám ukázat, jak se tento případ vyvíjel, pokud jsem to mohl vysledovat. Nechce přihlížet k dovršení této tragédie, aniž se nějak pokusí jí zabránit. Někdy utrhl jablko až po vynaložení velké námahy, jindy mu lehce spadlo do klína. Namáhavé dýchaní, mumlané kletby, přidušené sténání, vítězné zavrčení.


Pro zajímavost:

snaha, úsilí německy,
ambice, snaha, ctižádost anglicky,