Pamatovák.czVás naučí.
 
Otázka:  
Odpověď:  
Zbývá 0 otázek
start zkoušení kam kliknout
Správně: 0 Špatně:  0

ukazatel úspěšnosti
 
 

Lekce českých synonym obsahující výraz statečný, udatný, smělý, nebojácný, riskantní, hazardní, rozhodný, odhodlaný, neohrožený Obsah zvolené lekce:


Našli jste v lekci chybu? Popište ji prosím: a klikněte na nahlásit.
   
nahrát lekci klikněte sem
smazat
prohodit otázku a odpověď
 

Výrazy podobné pojmu statečný, udatný, smělý, nebojácný, riskantní, hazardní, rozhodný, odhodlaný, neohrožený


Česká slovní zásobanáhodná lekce českých synonym
+Synonyma 1
+Synonyma 2
+Synonyma 3
+Synonyma 4
+Synonyma 5
+Synonyma 6
+Synonyma 7
+Synonyma 8
+Synonyma 9
+Synonyma 10
+Synonyma 11
+Synonyma 12
+Brněnský hantec
Angličtinanáhodná lekce angličtiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Pokročilí
+Velmi pokročilí
+Obchodní angličtina
+Tématická slovíčka
+Minimum na cesty
Němčinanáhodná lekce němčiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Obchodní němčina
+Minimum na cesty
Francouzštinanáhodná lekce francouzštiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Obchodní franc.
+Minimum na cesty
Španělštinanáhodná lekce španělštiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Minimum na cesty
Zeměpisnáhodná lekce zaměpisu
+Hlavní města
+Státy EU
+Rekordy
Literaturanáhodná lekce literatury
+Česká
+Světová
Ostatní předmětynáhodná lekce z kategorie ostatních předmětů
+Fyzika
+Chemie
Všeobecný přehlednáhodná lekce všeobecného přehledu
+Zkratky
+Vynálezy
+Citáty


Napište nám svůj názor na stránky nebo námět na zlepšení. Děkujeme.Použití pojmu statečný, udatný, smělý, nebojácný, riskantní, hazardní, rozhodný, odhodlaný, neohrožený ve větách.

Vsadil bych se, že je to statečný člověk, ale rozhodně ne žádný ztřeštěnec. Zmizela chladnokrevnost, nebylo statečnosti a odhodlání. Útočník, osmělen asi trpným chováním ellipsoidu, několikráte zakroužil smělými křivkami těsně kolem nich. Pokud se zadavatel rozhodne veřejnou zakázku zadat prostřednictvím e tržiště, může zvolit přímé zadání. Ovšem v záležitosti, jaká nám byla svěřena dnes, rozhodně musíme shromáždit všechny dostupné prameny. Směl bych vás obtěžovat, abyste otevřel okno, neboť chloroformové výpary otupují chuťové vnímání. Posilovací cíle se vztahují k upevňování klientova rozhodnutí a vůle toto rozhodnutí realizovat. Ať si tohle vylepšení vymyslel kdokoli, šlo o člověka pevně rozhodnutého zasáhnout svou oběť. Rozhodně ty, které jsou nejen všeobecně požadovány, ale také které jsou objektivně průkazné. Ten váš případ, pane Phelpsi, patří rozhodně k nejzáhadnějším, jaké jsem kdy vyšetřoval. Nabídky paní známých, že pošlou občas někoho k poklidu, byly rozhodně a rozmrzele odmítány. Rozhodně v něm nevynikal, zvláště se specializoval na vlastní góly v důležitých zápasech. Až to uděláte, rozhodně položte skříňku na sluneční hodiny, jak od vás dopis požadoval. Vlastně dostala jméno neprávem mezihvězdné vzdálenosti by zvládnout rozhodně nedokázala. Dodala jsem si smělosti, vstanu, a blížeji přistoupnouc k oknu, dívám se ještě bystřeji. Při výslechu padly zmínky o dvou nepatrných podrobnostech, které rozhodně stojí za úvahu. Prožili zoufalství rodičů, jimž umírá budoucnost, ale Věřino statečné srdce nekleslo. Jeho modré oči hleděly přísně a hranatá brada se při těch slovech odhodlaně vysunula. Bylo ode mne bezpochyby pošetilé, že jsem vyhrožovala tak statečnému muži, jako jste vy. Nebylo by to příliš riskantní dobrodružství? Přitahovalo mě však čím dál tím víc. Velký válečník rozhodně nebyl ve skutečnosti to byl nervózní, utrápený človíček. Cítil jsem, že ať ho stihne jakýkoli trest, s mým soucitem rozhodně počítat nemůže. Jednou nebo dvakrát to možná uděláte opačně, ale rozhodně to nebudete dělat stále. List paní Němcové ukončil jen dříve boj můj, ale nebyl příčinou mého rozhodnutí. Rozhodně to můžeme přijmout jako hypotézu a uvidíme, jaké důsledky z toho vyplynou. Zdolávám statečně i katechismus a umím z paměti i všechny jeho poznámky pod čarou. Dnes Jiříček zákon směle obešel, neboť otec přivedl hosta dopoledne hned z kostela. Pak můžeme směle říci s Masarykem, že není ženské otázky, je jen otázka lidská. Rozhoduje znalost a schopnost se rychle a správně rozhodnout při mimořádné události. Stopařův průvodce po Galaxii jde na odbyt rozhodně líp než Encyclopaedia Galactica.


Pro zajímavost:

statečný, odvážný, chrabrý synonyma,
odhodlaný synonyma,
rozhodný, rozhodující španělsky,
hazardní anglicky,
riskantní anglicky,
hazardní hra anglicky,
odvážný, statečný anglicky,