Pamatovák.czVás naučí.
 
Otázka:  
Odpověď:  
Zbývá 0 otázek
start zkoušení kam kliknout
Správně: 0 Špatně:  0

ukazatel úspěšnosti
 
 

Lekce českých synonym obsahující výraz suita, družina, svita, průvod Obsah zvolené lekce:


Našli jste v lekci chybu? Popište ji prosím: a klikněte na nahlásit.
   
nahrát lekci klikněte sem
smazat
prohodit otázku a odpověď
 

Výrazy podobné pojmu suita, družina, svita, průvod

dělat průvodce synonyma, návod, průvodce, rukověť synonyma, průvodce synonyma, průvodní synonyma, družina synonyma, doprovod, družina synonyma, Průvodce anglicky, průvodce francouzsky,


Česká slovní zásobanáhodná lekce českých synonym
+Synonyma 1
+Synonyma 2
+Synonyma 3
+Synonyma 4
+Synonyma 5
+Synonyma 6
+Synonyma 7
+Synonyma 8
+Synonyma 9
+Synonyma 10
+Synonyma 11
+Synonyma 12
+Brněnský hantec
Angličtinanáhodná lekce angličtiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Pokročilí
+Velmi pokročilí
+Obchodní angličtina
+Tématická slovíčka
+Minimum na cesty
Němčinanáhodná lekce němčiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Obchodní němčina
+Minimum na cesty
Francouzštinanáhodná lekce francouzštiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Obchodní franc.
+Minimum na cesty
Španělštinanáhodná lekce španělštiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Minimum na cesty
Zeměpisnáhodná lekce zaměpisu
+Hlavní města
+Státy EU
+Rekordy
Literaturanáhodná lekce literatury
+Česká
+Světová
Ostatní předmětynáhodná lekce z kategorie ostatních předmětů
+Fyzika
+Chemie
Všeobecný přehlednáhodná lekce všeobecného přehledu
+Zkratky
+Vynálezy
+Citáty


Napište nám svůj názor na stránky nebo námět na zlepšení. Děkujeme.Použití pojmu suita, družina, svita, průvod ve větách.

Jeden z votantů, podivně svítících očí proniká sálající září duše obžalované i celé auditorium. Strojní výroba odnímá rodině skoro úplně řemeslnou práci, domáckou výrobu obuvi, oděvu, svítiva atd. Vrátil se po chvíli do červeného světla, promíseného již vzdálenou zelenavou mlhou svítání. Ohledl se jinoch i spatřil klášterní branou sem se beroucí průvod bratří navždy zemřelých. Okamžik utkvěl na pahorku, zakroužil kolem a stanul, zalévaje svitem rovinku v sousedství domu. Můj společník spustil okno a zahlédl jsem nízkou, klenutou bránu, nad níž svítila lucerna. Už jsem slyšel praskot hořícího dřeva! Vtom se lampa umoudřila a začala pokojně svítit. Ohromná plocha písku po odlivu moře hnědozlatá s velikými zrcadly zlatě svítící vody. Svit oslepujícího slunce to všechno chvílemi utápěl v náhlých lavinách svého třpytu. Náš průvodce na ně zabušil zvláštním dvojitým úderem, jakého užívají listonoši. Jako dvě tmavé jiskry svítí v utkvělém jakémsi přemítání, horečném a bolestném. Na východě už pomalu svítalo a v chladném šerém úsvitu bylo vidět poměrně daleko. Pokud jde o ručníky, Stopařův průvodce po Galaxii o nich říká hned několik věcí. Velmi se zetmělo záclonou tmy, připojené do výše hvězdami jako svítícími slzami. Stopařův průvodce po Galaxii jde na odbyt rozhodně líp než Encyclopaedia Galactica. Jest to list papíru, k němuž připevnila zarmoucená matka svitek dětských vlásků. Věříme, že jako průvodce nejběžnějšími sexuálními infekcemi však postačuje. Toť přibližný smysl vyhlášky, jež pravila, že Průvodce je kniha autoritativní. Od chvíle, kdy jsme vstoupili do pokoje, téměř jsme zapomněli na našeho průvodce. Měsíček svítil jasně, a modré oči se mu třpytily jako nejkrásnější hvězdy. Kdepak, Watsone, vrah byl se svou obětí hezkou chvíli sám a svítila přitom lampa. Pak přišly opět dvě řady jezdců, a něco vojska zavíralo tento hrůzný průvod. Naštěstí zrovna svítilo slunce a čerstvý větřík zlehka tančil stromořadím. Růžová očka mu svítila a hebký bílý kožíšek jiskřil statickou elektřinou. Svíčka svítila jak za dušičky, hned mě napadlo, že musím mít lepší světlo. Ranní slunce svítilo šikmo do svahu maidánu a pozlacovalo bílé průčelí domku. To nebyla již tvář divoká! Černé žhavé oči byly zavřeny, svit jejich uhasl. Noc byla neobyčejně studená a na mrazivém nebi plném hvězd svítil půlměsíc. Sem tam leželo velké kamení mechem porostlé a zamodralé mušky svítily po něm. Psotník jest vlastně vždy průvodcem anebo předzvěstí nějaké těžké nemoci.


Pro zajímavost:

průvodce německy,
průvodce (kniha i osoba) německy,
Průvodce španělsky,
průvod anglicky,
Průvodce (osoba / kniha) německy,