Pamatovák.czVás naučí.
 
Otázka:  
Odpověď:  
Zbývá 0 otázek
start zkoušení kam kliknout
Správně: 0 Špatně:  0

ukazatel úspěšnosti
 
 

Lekce českých synonym obsahující výraz ustoupit, abdikovat, zanechat, kapitulovat, odstoupit, obětovat, zříci se, upustit, rezignovat, netrvat Obsah zvolené lekce:


Našli jste v lekci chybu? Popište ji prosím: a klikněte na nahlásit.
   
nahrát lekci klikněte sem
smazat
prohodit otázku a odpověď
 

Výrazy podobné pojmu ustoupit, abdikovat, zanechat, kapitulovat, odstoupit, obětovat, zříci se, upustit, rezignovat, netrvat


Česká slovní zásobanáhodná lekce českých synonym
+Synonyma 1
+Synonyma 2
+Synonyma 3
+Synonyma 4
+Synonyma 5
+Synonyma 6
+Synonyma 7
+Synonyma 8
+Synonyma 9
+Synonyma 10
+Synonyma 11
+Synonyma 12
+Brněnský hantec
Angličtinanáhodná lekce angličtiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Pokročilí
+Velmi pokročilí
+Obchodní angličtina
+Tématická slovíčka
+Minimum na cesty
Němčinanáhodná lekce němčiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Obchodní němčina
+Minimum na cesty
Francouzštinanáhodná lekce francouzštiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Obchodní franc.
+Minimum na cesty
Španělštinanáhodná lekce španělštiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Minimum na cesty
Zeměpisnáhodná lekce zaměpisu
+Hlavní města
+Státy EU
+Rekordy
Literaturanáhodná lekce literatury
+Česká
+Světová
Ostatní předmětynáhodná lekce z kategorie ostatních předmětů
+Fyzika
+Chemie
Všeobecný přehlednáhodná lekce všeobecného přehledu
+Zkratky
+Vynálezy
+Citáty


Napište nám svůj názor na stránky nebo námět na zlepšení. Děkujeme.Použití pojmu ustoupit, abdikovat, zanechat, kapitulovat, odstoupit, obětovat, zříci se, upustit, rezignovat, netrvat ve větách.

Proto je nutno, aby z hospodářství přírody ustoupilo všechno ošklivé, bezúčelné a nedokonalé. Zbytek dopoledne po nástupu zasvěcoval Verrall pólu, ale večery se rozhodl obětovat Elizabeth. Tenkráte nebyly ještě chrámy, a mladá matka své dítě Bohu obětovala pod šírým nebem. Polomrtvou zanechají ji v koleji silnice a těší se, že ji přijíždějící vůz přejede. Chlapci byli daleko za vesnicí a nevěděli nic, jak veliké propitné hospodáři zanechali. Zatím měli bratři dobré časy a žehnali otce, že jim tak výnosné dědictví zanechal. Netrvalo to ani hodinu a byli jsme uprostřed wokingských jedlových lesů a vřesovišť. Nyní byli zase všickni šťastni! To ale netrvalo dlouho, a nový zármutek jim nastal. Zanechají li ho tam, může tam žíti klidně, dokud nebude uchystána loď k odplutí. Netrvalo to dlouho a host převlečen v selských šatech, mimo košili, vyšel z komory. Nemůže ti z jakýchkoli příčin, zříci se sama lihovin, nechť také, jak radil sv. Zvedli jsme se s balvanů i obrátili jsme se k domovu, zanechavše beznadějného lovu. Návraty Janovy k Anně netrvaly, vždy uvěřil v ryzost nových útoků na své srdce. Když Westfield vyslechl zprávy o vzbouření, tvářil se ponuře, ale rezignovaně. Při prvním kříži zmizela pekelná spřež, zanechajíc po sobě nesmírný puch. Měliť se sice manželé velmi rádi, ale bohužel, jich blaženost dlouho netrvala. Na kameni tam ležela hromádka svršků a ručník, které tam zanechal postižený. Prázdná láhev po whisky se od něj odkutálela a zanechala za sebou řetěz kapek. Ty máš proč zříceniny prolézati! Víra tvá, každá víra, stvoří si svět. Proto také přichází jako nemoc a odchází zanechávajíc na rtech pachut smrti. Zanechali jsme ho u práce mezi lučebninami a zamířili jsme oba k mému hotelu. Zrovna tyto duševní neduhy zanechávají na lících žen stopy nevyhladitelné. Puška měla prudký zpětný ráz a po každém výstřelu zanechávala modřinu. Netrvalo to dlouho, bratr mi poslal peníze a psal, abych mu dala svého chlapce. Toliko strana, která k odstoupení podstatně příčiny nedala, má právo dle. Také Martin a Janko se vydali na pouť jen proto, aby obětovali vosková srdce. Nato se rozdávaly dary, hodovalo se a na poděkování také bohům obětovalo. Ve velikých městech stačí zanechati v obou případech visitku u domovníka. Netrvalo dlouho a podobný náhled dozrál přirozeně i v pohledu na člověka. Mrštil knihou na zem, rozběhl se k domu a zanechal prodavače jeho zklamání.


Pro zajímavost:

chlubit se synonyma,
dojet, dostat se synonyma,
odštěpit se synonyma,
účastnit se, podílet se synonyma,
naučit se zpaměti synonyma,
rýpat se, šťourat se synonyma,
skloňovat se synonyma,