Pamatovák.czVás naučí.
 
Otázka:  
Odpověď:  
Zbývá 0 otázek
start zkoušení kam kliknout
Správně: 0 Špatně:  0

ukazatel úspěšnosti
 
 

Lekce českých synonym obsahující výraz zastrčený, daleký, vzdálený, zapadlý Obsah zvolené lekce:


Našli jste v lekci chybu? Popište ji prosím: a klikněte na nahlásit.
   
nahrát lekci klikněte sem
smazat
prohodit otázku a odpověď
 

Výrazy podobné pojmu zastrčený, daleký, vzdálený, zapadlý

odlehlý, zapadlý synonyma, zapadlý synonyma, dálný, odlehlý, vzdálený synonyma, daleký synonyma, daleký, vzdálený anglicky,


Česká slovní zásobanáhodná lekce českých synonym
+Synonyma 1
+Synonyma 2
+Synonyma 3
+Synonyma 4
+Synonyma 5
+Synonyma 6
+Synonyma 7
+Synonyma 8
+Synonyma 9
+Synonyma 10
+Synonyma 11
+Synonyma 12
+Brněnský hantec
Angličtinanáhodná lekce angličtiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Pokročilí
+Velmi pokročilí
+Obchodní angličtina
+Tématická slovíčka
+Minimum na cesty
Němčinanáhodná lekce němčiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Obchodní němčina
+Minimum na cesty
Francouzštinanáhodná lekce francouzštiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Obchodní franc.
+Minimum na cesty
Španělštinanáhodná lekce španělštiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Minimum na cesty
Zeměpisnáhodná lekce zaměpisu
+Hlavní města
+Státy EU
+Rekordy
Literaturanáhodná lekce literatury
+Česká
+Světová
Ostatní předmětynáhodná lekce z kategorie ostatních předmětů
+Fyzika
+Chemie
Všeobecný přehlednáhodná lekce všeobecného přehledu
+Zkratky
+Vynálezy
+Citáty


Napište nám svůj názor na stránky nebo námět na zlepšení. Děkujeme.Použití pojmu zastrčený, daleký, vzdálený, zapadlý ve větách.

Vedle tohoto sedmistomilionového národa ještě dvacetimilionový nárůdek eskymácký zbýval ve vzdáleném Grónsku. Paprsky zapadajícího slunce lomené clonou vzdálených lijáků zaplavovaly maidán překrásným rudým světlem. Zdálo se, že nahromaděné spousty smrtících prostředků daleko přesahují množství, potřebné k obraně. Neobyčejné ony podrobnosti daleky toho, aby učinily případ nesnadnějším, usnadnily spíše jeho řešení. Ostatní rezidence patří prozaickým, důstojným lidem, kteří žijí způsobem vzdáleným vší romantiky. Vždy? jsem už daleko od Ugandy, vojenských zátarasů na silnicích a chlípných řidičů náklaďáků. Později mi vyprávěla, že jsem jí během cesty připadal neuvěřitelně nezúčastněný a vzdálený. Opuštěné dlouhé úseky vodní cesty se táhly do dálek, ztrácejících se v zastíněném přítmí. Vichr plápolal bílým rouchem jejím, a strašnou přísahu zanášela bouře daleko se rtů jejích. Vrátil se po chvíli do červeného světla, promíseného již vzdálenou zelenavou mlhou svítání. Hned u primitivního můstku stál cihlový domek a ze vzdálenějšího okna visel dřevěný štít. Uprostřed zůstala státi, zdvihla hlavu a nepohnuté oči hleděly nízkým oknem v dalekou krajinu. Evakuace se plánuje z obcí nacházejících se ve vzdálenosti do deseti kilometrů od elektrárny. Příklop se neprodyšně uzavřel a odřízl všechno až na vzdálené hučení lodních motorů. Přes zeď hřbitova na zad celým obrazem jest viděti dalekou, tichou, osamělou, pustou krajinu. Barman, zasažený nesrozumitelným, šokujícím pocitem vzdálenosti, se chvíli vzpamatovával. Přes zeď hřbitova nazad celým obrazem jest viděti dalekou, tichou, osamělou, pustou krajinu. Vlastně dostala jméno neprávem mezihvězdné vzdálenosti by zvládnout rozhodně nedokázala. Dvakrát já na vlastní uši své slyšel zvuk, kterýž podobal se vzdálenému štěkotu psa. Chlapci byli daleko za vesnicí a nevěděli nic, jak veliké propitné hospodáři zanechali. Rána dopadla vždy koncem doby, kterou potřebovali pisatelé, aby urazili danou vzdálenost. Nad dalekou rovinou azurová spousta, nesmírný modrý zvon, klenba modrost všech modrostí. Pravda je prostá mezihvězdné vzdálenosti jsou pro lidskou představivost neuchopitelné. Na kursy babictví a anatomie přicházejí do Prahy cizinci doktoři z dalekých až zemí. Na východě už pomalu svítalo a v chladném šerém úsvitu bylo vidět poměrně daleko. Kdyby měl navíc ještě trochu fantazie, mohl by to ve svém povolání dotáhnout daleko. Slečna Doubková hleděla do daleka, na moře, které se vzpínalo jako vášnivá milenka. Ovocný kompot po obědě nebo večeři poslouží daleko lépe, než půllitr plzeňského. Do vzdálenosti , km se tvoří koncentrace vyvolávající vážná zdravotní postižení. Moc mě přemlouval, abych někoho zabil, ale po nosičích nebylo široko daleko ani stopy.


Pro zajímavost: