Pamatovák.czVás naučí.
 
Otázka:  
Odpověď:  
Zbývá 0 otázek
start zkoušení kam kliknout
Správně: 0 Špatně:  0

ukazatel úspěšnosti
 
 

Lekce všeobecného přehledu obsahující výraz jako starý člověk. (Sofokles) Obsah zvolené lekce:


Našli jste v lekci chybu? Popište ji prosím: a klikněte na nahlásit.
   
nahrát lekci klikněte sem
smazat
prohodit otázku a odpověď
 

Výrazy podobné pojmu jako starý člověk. (Sofokles)

jako... všeobecný přehled, Sofokles literatura, dávný, starobylý, starý synonyma, mladý člověk anglicky, nudný člověk synonyma, mladý člověk francouzsky, starý anglicky, člověk, maník synonyma,


Česká slovní zásobanáhodná lekce českých synonym
+Synonyma 1
+Synonyma 2
+Synonyma 3
+Synonyma 4
+Synonyma 5
+Synonyma 6
+Synonyma 7
+Synonyma 8
+Synonyma 9
+Synonyma 10
+Synonyma 11
+Synonyma 12
+Brněnský hantec
Angličtinanáhodná lekce angličtiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Pokročilí
+Velmi pokročilí
+Obchodní angličtina
+Tématická slovíčka
+Minimum na cesty
Němčinanáhodná lekce němčiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Obchodní němčina
+Minimum na cesty
Francouzštinanáhodná lekce francouzštiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Obchodní franc.
+Minimum na cesty
Španělštinanáhodná lekce španělštiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Minimum na cesty
Zeměpisnáhodná lekce zaměpisu
+Hlavní města
+Státy EU
+Rekordy
Literaturanáhodná lekce literatury
+Česká
+Světová
Ostatní předmětynáhodná lekce z kategorie ostatních předmětů
+Fyzika
+Chemie
Všeobecný přehlednáhodná lekce všeobecného přehledu
+Zkratky
+Vynálezy
+Citáty


Napište nám svůj názor na stránky nebo námět na zlepšení. Děkujeme.Použití pojmu jako starý člověk. (Sofokles) ve větách.

Starý člověk podobá se dítěti, a děti, jak víte sami, rády mají povídačky. Moje stará není žádná krása, ale, jak vám povídám, člověk není sám. Připadal mi jako člověk, který doslova klesá pod tíží starostí. Čemu se člověk z mládí naučí, k stáru jak by našel. Jak ale člověk stárne, začíná toužit po domově. Galaktická encyklopedie definuje robota jako mechanické zařízení, které má vykonávat práci za člověka. Nehodlám plaziti se před žádným člověkem, jako činí tito lidé před svým nadutým prorokem. Odcházel jsem v hlubokém pohnutí, že ten člověk s jedinečným intelektem žvatlá jako děcko. Za několik dní octnul se jakýsi úslužný člověk ze sousedství ve dvoře Viktorčina otce. Před třemi dny za mnou přišel člověk, který se představil jako zprostředkovatel realit. Windibank seděl shrben na židli, s hlavou sklopenou na hrudi jako dočista zlomený člověk. Otázka zněla, zda by takový člověk jako doktor mohl nějaké zrádné názory zastávat. Chce li člověk jaksepatří vzdorovat hladu, připraví ho to o všechnu sílu, kterou má. Choval se velice rázně a hovořil úsečně jako člověk, který zná cenu svého času. Jakubová, nemůžete zůstat v bytě sama s tím člověkem, jděte na noc k přítelkyni. Bylo to skoro tak hezké, jako když je člověk doopravdy bohatý, tenhle indický život. Nic však nepodnítí člověka tolik, jako případ, v němž vše se staví proti němu. Neohlédl se vzhůru k oknu, jako člověk chvátající a přece s odměřeností kroků. Když člověk pohlédl zblízka, viděl, že se povrch odštípl jako po prudké ráně. Tady uvnitř, za stolem a nad talířem, člověk nevěděl, jak se zachovat, co udělat. Byl to obrovitý člověk, jak mi můžete dosvědčit, neboť jste ho viděli mrtvého. Nebyl by Bohuš nikdy věřil, že by člověk takovou cestou trefiti mohl, jakou šli. Neštěstím a bolestí očišťuje se člověk ode všech šlaků, jako zlato ohněm. Inteligentní člověk přece musí najít nějaký způsob, jak se to dá zařídit. Jak už jsem řekl, žádný člověk na světě se neobává smrti méně než já. Vy si to nemůžete ani pomyslit, jak mne ten člověk dotěravý trápí a zlobí. Paní povídala, jak ten člověk vypadal, a pán sedna na kůň, uháněl za ním. Jsem opravdu rád, že jsem bratrovi našel tak schopného člověka, jako jste vy. Tytéž vlastnosti známe u člověka opět jako vlastnosti vrozené živočišné. Připadal si jako člověk, který drží na šňůře divokého pátracího psa.


Pro zajímavost:

jako celek synonyma,
vysoký člověk synonyma,
Něco jako ... anglicky,
pracovat jako německy,
jako např. španělsky,
mladý člověk, mladý synonyma,
být, vypadat jako anglicky,