Pamatovák.czVás naučí.
 
Otázka:  
Odpověď:  
Zbývá 0 otázek
start zkoušení kam kliknout
Správně: 0 Špatně:  0

ukazatel úspěšnosti
 
 

Lekce všeobecného přehledu obsahující výraz Janáčkova akademie muzických umění Obsah zvolené lekce:


Našli jste v lekci chybu? Popište ji prosím: a klikněte na nahlásit.
   
nahrát lekci klikněte sem
smazat
prohodit otázku a odpověď
 

Výrazy podobné pojmu Janáčkova akademie muzických umění

Akademie múzických umění všeobecný přehled, umění synonyma, v oblasti umění německy, umění německy, dramatické umění, hra synonyma, dovednost, umění, um synonyma,


Česká slovní zásobanáhodná lekce českých synonym
+Synonyma 1
+Synonyma 2
+Synonyma 3
+Synonyma 4
+Synonyma 5
+Synonyma 6
+Synonyma 7
+Synonyma 8
+Synonyma 9
+Synonyma 10
+Synonyma 11
+Synonyma 12
+Brněnský hantec
Angličtinanáhodná lekce angličtiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Pokročilí
+Velmi pokročilí
+Obchodní angličtina
+Tématická slovíčka
+Minimum na cesty
Němčinanáhodná lekce němčiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Obchodní němčina
+Minimum na cesty
Francouzštinanáhodná lekce francouzštiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Obchodní franc.
+Minimum na cesty
Španělštinanáhodná lekce španělštiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Minimum na cesty
Zeměpisnáhodná lekce zaměpisu
+Hlavní města
+Státy EU
+Rekordy
Literaturanáhodná lekce literatury
+Česká
+Světová
Ostatní předmětynáhodná lekce z kategorie ostatních předmětů
+Fyzika
+Chemie
Všeobecný přehlednáhodná lekce všeobecného přehledu
+Zkratky
+Vynálezy
+Citáty


Napište nám svůj názor na stránky nebo námět na zlepšení. Děkujeme.Použití pojmu Janáčkova akademie muzických umění ve větách.

Snad Brněnská Dívčí Akademie v tomto vyšším smyslu chce pojímati a řešiti úkol svůj. Dle toho přirozeně hodnosti akademické různých universit mají různý význam a platnost. Nedokončil gymnázium, odmaturoval na obchodní akademii, pracoval v bance jako úředník. Celá Akademie znala tohoto vědce skvělých vlastností a všeobecné oblíbenosti. List byl adresován do akademie a listonoš tam Jaroslava několikráte nezastihl. Rázem čtvrté hodiny slavnostní zasedání senátní Akademie bylo zahájeno. Také Jarouš dělá si plány, až bude s akademií hotov, jíti do Paříže. Byla jsem včera v akademii konservatoria a líbilo se mi tam velmi. Nový akademický slovník cizích slov A Ž Kraus et al. Nový akademický slovník cizích slov A Ž. Donedávna vedl pravý akademický život. Takže je to čistě akademická otázka. Asi jako vojenská akademie. Vědu nenechá zahynouti, roztřídil knihovnu, oddělil učenosti od umění, spoustu knih objednal. Když vysloužil, podržel si ho generál co svého zahradníka, kterémužto umění byl vyučen. Ona necítí, že člověk žije hudbou, uměním, touhou stoupat stále výš a výše. Vaše umění skutečně předčilo všechny chvály, které jsem o vás kdy slyšel. Malba je jediné umění, které se dá provozovat bez talentu i bez tvrdé práce. Jezdecké umění a tělesná zdatnost, to byli jediní bohové, které uznával. Připravovati jídla nazývá se za naší doby uměním a tím také jest. Učitel jeho byl muž učený, zběhlý v tajných uměních a znal svět. Toliko vrcholky vědy a umění nedosáhly doposud dřívějšího lesku. Těmito obory jsou věda, umění, obchod, průmysl a také politika. Umění vést rozhovor znamená i dokázat počkat si na odpověď. Smysl pro umění vyvíjí a pěstuje se soustavně a promyšleně. Umění Žádné Smyslem umění je nastavovat přírodě zrcadlo. Jako zázrakem nezpustla však odvětví věd a umění úplně. Nejvýznamnější je Šaldova stať Syntetism v novém umění. Pravá oáza umění v kvílející poušti jižního Londýna. Jak vidís, je docela umení, uspokojit vsechny návstevníky.


Pro zajímavost: