Pamatovák.czVás naučí.
 
Otázka:  
Odpověď:  
Zbývá 0 otázek
start zkoušení kam kliknout
Správně: 0 Špatně:  0

ukazatel úspěšnosti
 
 

Lekce všeobecného přehledu obsahující výraz Juris Utriusque Doktor (doktor práv) Obsah zvolené lekce:


Našli jste v lekci chybu? Popište ji prosím: a klikněte na nahlásit.
   
nahrát lekci klikněte sem
smazat
prohodit otázku a odpověď
 

Výrazy podobné pojmu Juris Utriusque Doktor (doktor práv)

doktor věd všeobecný přehled, pravda. všeobecný přehled, Ve víně je pravda. všeobecný přehled, Doktor Špína synonyma, má pravdu francouzsky, kompetence, právo synonyma, pravidlo synonyma, právní synonyma,


Česká slovní zásobanáhodná lekce českých synonym
+Synonyma 1
+Synonyma 2
+Synonyma 3
+Synonyma 4
+Synonyma 5
+Synonyma 6
+Synonyma 7
+Synonyma 8
+Synonyma 9
+Synonyma 10
+Synonyma 11
+Synonyma 12
+Brněnský hantec
Angličtinanáhodná lekce angličtiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Pokročilí
+Velmi pokročilí
+Obchodní angličtina
+Tématická slovíčka
+Minimum na cesty
Němčinanáhodná lekce němčiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Obchodní němčina
+Minimum na cesty
Francouzštinanáhodná lekce francouzštiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Obchodní franc.
+Minimum na cesty
Španělštinanáhodná lekce španělštiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Minimum na cesty
Zeměpisnáhodná lekce zaměpisu
+Hlavní města
+Státy EU
+Rekordy
Literaturanáhodná lekce literatury
+Česká
+Světová
Ostatní předmětynáhodná lekce z kategorie ostatních předmětů
+Fyzika
+Chemie
Všeobecný přehlednáhodná lekce všeobecného přehledu
+Zkratky
+Vynálezy
+Citáty


Napište nám svůj názor na stránky nebo námět na zlepšení. Děkujeme.Použití pojmu Juris Utriusque Doktor (doktor práv) ve větách.

Nu, pane Gibsone, právě jsem říkal doktoru Watsonovi, že jste se poněkud opozdil. Když přišli k stavení, vycházel právě doktor z něho Sýkorová ho provázela. To vás pud vedl na pravé místo, pane doktore! Mám krásné kameny a všelicos. Vidíte, že náš přítel doktor má pravdu, a že se rozpouští okamžitě. Doktor Roylott odjel do města a do večera se pravděpodobně nevrátí. Pojďte, doktore, pravil potom. Hodláme podniknout soustředěný útok na doktora Vérasvámího, místního praktického lékaře a ředitele věznice. Podle sdělení doktora Watsona to byl nůž, jakého chirurgové používají k těm nejjemnějším operacím. Několik let už trpí záchvaty katalepsie, v kterémžto oboru je doktor Trevelyan věhlasnou kapacitou. Pohřbu se zúčastnili doktor Vérasvámí a šest dalších Orientálců, ale drželi se taktně vzadu. Nejvíce však jí bylo žasnouti, že choti a dcery zástupců intelligence, doktorů, professorů atd. Pichlová, Zapová, Staňková a presidentka paní doktorka Netnová, která zavdala ke všemu podnět. Samozřejmě, doktor musel hada přece probudit před úsvitem, aby ho za světla oběť nespatřila. Zvykli si žertem mezi sebou mluvit o impériu jako o imaginární přestárlé doktorově pacientce. Doktor Krejčí, zatrpklý jako víno z burgundské révy Karlovy a povzbuzující, uzdravující. Pan Flory navrhuje za člena tohoto klubu místního praktického lékaře doktora Vérasvámího. Doktoru Peckovi, úředně oprávněnému civilnímu inženýru, klesly ruce na projekt zdymadla. Tou první a nejvýznamnější byl pád doktor Vérasvámího, tak jak to on sám předvídal. Tato malá skupina budov jest osada Grimpenská, kdež náš přítel, doktor Mortimer bydlí. Našel jsem podobné, až když jsem soustředil pozornost na doktora Sterndalea a jeho chatu. Otázka zněla, zda by takový člověk jako doktor mohl nějaké zrádné názory zastávat. Prendergast pak slezl do podpalubí a vlastnoručně podřízl krk nešťastnému doktorovi. Pan doktor mi vzkazuje, abych na něho počkala do večera, přijde jakmile skončí práci. Byl to doktor Vérasvámí kravatu měl utrženou, ale brýle zůstaly jako zázrakem celé. Chlapec poslechl, a přistoupiv k doktoru, zkroušeně ptal se ho, jestli maminka neumře. Ale stejně, nemusím vám snad ani říkat, pane doktore, abyste byl krajně opatrný. Nebýt zde slečny Harrisonové a doktorovy péče, už bych s vámi teď asi nemluvil. Ale jen vydržím li čekati! Což, abych šla doktorovi naproti stromořadím? Ne, ne. Doktorův dům byl podlouhlý bungalov ze dřeva napuštěného olejem proti termitům. Doktor pořád ještě svíral Floryho ruku ve svých baculatých, zpocených dlaních.


Pro zajímavost:

právě započatý, počáteční synonyma,
pravomoc, oprávnění synonyma,
pravděpodobně německy,
pravdivý synonyma,
právnická osoba anglicky,
pravá strana francouzsky,
pravicový synonyma,