Pamatovák.czVás naučí.
 
Otázka:  
Odpověď:  
Zbývá 0 otázek
start zkoušení kam kliknout
Správně: 0 Špatně:  0

ukazatel úspěšnosti
 
 

Lekce všeobecného přehledu obsahující výraz Kdo byl nepřítelem svých bližních Obsah zvolené lekce:


Našli jste v lekci chybu? Popište ji prosím: a klikněte na nahlásit.
   
nahrát lekci klikněte sem
smazat
prohodit otázku a odpověď
 

Výrazy podobné pojmu Kdo byl nepřítelem svých bližních

Kdo rychle dává,... všeobecný přehled, Není nepřítelem všeobecný přehled, kdo synonyma, ten kdo určuje módu anglicky, ten, kdo mluví anglicky, kdo? španělsky, kdo anglicky, kdo německy,


Česká slovní zásobanáhodná lekce českých synonym
+Synonyma 1
+Synonyma 2
+Synonyma 3
+Synonyma 4
+Synonyma 5
+Synonyma 6
+Synonyma 7
+Synonyma 8
+Synonyma 9
+Synonyma 10
+Synonyma 11
+Synonyma 12
+Brněnský hantec
Angličtinanáhodná lekce angličtiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Pokročilí
+Velmi pokročilí
+Obchodní angličtina
+Tématická slovíčka
+Minimum na cesty
Němčinanáhodná lekce němčiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Obchodní němčina
+Minimum na cesty
Francouzštinanáhodná lekce francouzštiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Obchodní franc.
+Minimum na cesty
Španělštinanáhodná lekce španělštiny
+Začátečníci
+Mírně pokročilí
+Minimum na cesty
Zeměpisnáhodná lekce zaměpisu
+Hlavní města
+Státy EU
+Rekordy
Literaturanáhodná lekce literatury
+Česká
+Světová
Ostatní předmětynáhodná lekce z kategorie ostatních předmětů
+Fyzika
+Chemie
Všeobecný přehlednáhodná lekce všeobecného přehledu
+Zkratky
+Vynálezy
+Citáty


Napište nám svůj názor na stránky nebo námět na zlepšení. Děkujeme.Použití pojmu Kdo byl nepřítelem svých bližních ve větách.

Velikým nepřítelem ženiným v minulosti byly četné a dlouhotrvající války zvláště válka třicetiletá. Jako obyčejně byl vyšel k večeru Valdemar Lomnický do blízkého města navštívit svých známých. Byl to pláč ženy jakés, stlumený vzlykot někoho, kdo schvácen jest nevylíčitelným zármutkem. Kdyby byl starý Tobolář Augustu neznal, nebyl by ho zajisté poručníkem svých dětí udělal. Avšak teta Líza byla počestná panna, která neukazovala nikomu ani svých útlých kotníků. Nikdy jsme se nedověděli, co ten nápis znamená, ani kdo byl náš noční návštěvník. Snaží se pomoci při vývoji člověka, aby byl schopen vzít život do svých rukou. Ať to byl kdokoli, musel být velice chladnokrevný, když si troufal vyvolat poplach. Ti, kdo čtou pro kratochvíli, zřídka kdy vyniknou přesností svých vědomostí. Ráno byl zavražděný hrabě spuštěn v hrobku otců svých pod kapli zámeckou. Dělníci byli Češi, úřadnictvo míchané kde kdo pořádný, byl jistě Čech. Byla určena hlavní porážka na druhý den, kde se mělo rozhodnout, kdo s koho. Doprovázen byl na cestách svých sekretářem svým, panem Josefem Stangersonem. Jedna jediná věc však byla, kterouž dráždil nedůtklivost svých souvěrců. Jen to, že bych vám radil, abyste byl opatrnější při volbě svých přátel. Kdo by je tam byl učil milovat svoji otčinu a mateřskou svoji řeč? Nikdo. Byl to švarný veselý jonák, jehož každý, kdo ho znal, od srdce miloval. Kdo ji tam umístil! Kdo to byl? Někdo, kdo ji chtěl uvrhnout v podezření. Pozorně vylezl a umínil si dříve vyzvěděti, kdoby byl na druhé straně. Ona ovšem vždy vzpomíná na nebožtíka muže, ale kdo ví, který to byl. Kvůli tomuhle bylo těžký žít s někým, kdo je o patnáct let mladší. Bylo to ale děvče, jako jabloňový květ kdo ji viděl, tomu se líbila. Když se doma poptávala, nevěděl žádný, kdo by byl princovi pomáhal. Doma se vyptávala, kdo u Milostína byl, žádný ale o ničem nevěděl. Kdož ví, jak dlouho by tak byla seděla, kdyby nebyla babička přišla. Byla jsem neočekávaně přemožena pravdivostí svých vlastních slov. Kdo ze starých byl by se vrátil na Zemi, nebyl by poznal své vlasti. Služebník tomu byl povděčen, i běžel honem a svolal, kde kdo byl. Tys byl první, kdo mi řekl, že do vilky se nastěhovali nájemníci. Byla hádka mezi mladým Drebberem a Stangersonem, kdo ji má dostati.


Pro zajímavost:

Kdo je to? anglicky,
jenž, kdo synonyma,